Na co zwracać uwagę przy wyborze okien dachowych?

0
5111

Różne Umiejscowienie okien dachowych wymaga od Producentów ciągłego rozwoju i produkowania coraz to nowszych i specjalistycznych modeli o specjalnej konstrukcji. Musi ona uwzględniać skosy, zakrzywienia dachu, stopień nasłonecznienia miejsca i czynniki atmosferyczne. Solidnie wykonane ramy, odpowiednie parametry szyb, wysokie jakościowo okucia mają zapewnić odpowiednie zabezpieczenie i natężenie światła.

Jak widać, wybór odpowiednich materiałów z jakich składa się okno na poddasze jest sprawą priorytetową. Oddziaływanie czynników atmosferycznych czy dużej amplitudy temperatur pomiędzy warunkami w pomieszczeniu, a na zewnątrz budynku, może prowadzić do problemów związanych z wilgotnością.

Obecne na rynku modele przewidują różne parametry szyb, zapewniające odpowiednie natężenie światła i napływu ciepła do mieszkania. Właściwy dobór ram i szkła daje dużą szansę na zaoszczędzenie zużycia energii i ogrzewania. Zastosowanie przez producentów odpowiednich zawiasów pozwala na stabilne uchylenie okna pod różnymi kątami. Oprócz tego wbudowany system wentylacji zawierający filtry chroniące przed pyłem, zapewni dopływ optymalnej ilości świeżego powietrza do pomieszczenia i zachowanie odpowiedniego mikroklimatu.

Drewniane okna do poddaszy to rozsądny wybór w dobrej cenie. Szczególnie biorcą pod uwagę, że użyte drewno wymaga odpowiedniej selekcji, tak by wybrany materiał spełniał normy gatunkowe. Na szczęście rozwój technologii usprawnił proces produkcji, przez co drewniane okna są o wiele tańsze niż dwie dekady temu, a jednocześnie ich powstawanie spełnia wymogi ochrony środowiska i efektywnego wykorzystania materiałów.

bilans energetyczny

Podczas montażu nie należy również zapomnieć o tym, aby specjalista, który montuje okno, sprawdził czy drewniane elementy zostały odpowiednio zaimpregnowane. Jedynie ciśnieniowy (lub próżniowy) proces impregnacji zapewnia wystarczającą ochronę przed pleśniami, grzybami czy innymi czynnikami zewnętrznymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here