26 maja – prezent na Dzień Matki!

0
2173

Pomimo tego, że 26 maja jest tylko raz w roku i właśnie z tą datą związane jest święto wszystkich mam, to wielu z nas zdaje się o nim całkowicie zapominać. Większość prezentów i upominków dla mam kupowana jest „na ostatnią chwilę”, a właśnie podczas takich zakupów popełnianych jest najwięcej błędów, które mają swoje przełożenie nie tylko na nasz domowy budżet, ale również na zadowolenie mamy z prezentu oraz jego przydatność. Jakie prezenty powinniśmy brać po uwagę i czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze?

Jakie mamy zasoby finansowe?!

Postawą przy zakupie prezentu dla mamy z okazji Dnia Matki powinno być wyznaczenie sobie budżetu, który chcemy przeznaczyć na prezent dla niej. W ten sposób będziemy w sklepach patrzyli jedynie na rzeczy w danym budżecie i unikniemy decydowania samymi emocjami, których podczas zakupów w sklepie nigdy nie brakuje. Nie oznacza to jednak w żaden sposób, że powinniśmy się sztywno trzymać założonego budżetu i nawet o złotówkę go nie przekraczać!

Co mama lubi?

Przed zakupem jakiegokolwiek upominku czy prezentu naszej mamie, wart dokładnie zastanowić się nad tym, jakiego typu prezent będzie dla niej najbardziej odpowiedni – czy ma to być wazon, czajnik do herbaty, bombonierka czy może bilety do filharmonii lub na koncert rockowy. Co prawda tego dnia liczy się przede wszystkim pamięć o jej święcie i pokazanie jej tego przez chociażby samą naszą obecność i jej odwiedziny, to jednak upominki z okazji Dnia Matki już na stałe wpisały się w naszą tradycję – nie musi to być jednak nic drogiego!

Może coś od nas samych?

Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt dużych sum na prezent dla mamy, możemy wykonać prezent samodzielnie – może to być między innymi album będący zbiorem zdjęć ze wspólnie spędzonych chwil czy nawet antyrama wypełniona starannie dobranymi fotografiami przedstawiającymi jej dzieci. Większość mam z pewnością doceni tego prezenty, do których będzie mogła wracać przez długie lata.

Kwiatek do kwiatka

Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Matki są również kwiaty – mogą to być zarówno kwiaty cięte spięte w kolorowe wiązanki, jak również kwiaty doniczkowe. W przypadku tych ostatnich warto jednak wybierać kwiaty, które nie wymagają zbyt dużej opieki, a które jednocześnie mogą ubarwić pomieszczenie. Jednym z takich kwiatów bez wątpienia jest storczyk, którego dostaniemy już w okolicach 30-50 złotych.

Bilety!

Kolejnym z pomysłów na prezent z okazji Dnia Matki mogą być wspomniane już wcześniej wszelkiego rodzaju bilety na wydarzenia – czy to artystyczne czy też kulturalne. Z powodzeniem możemy sprezentować naszej mamie bilety do kina, do teatru, do filharmonii czy nawet na koncert rockowy – wszystko zależy jednak od jej upodobań i zainteresowań, o których sami powinniśmy wiedzieć.

Podsumowując, zakup dobrego prezentu dla mamy z okazji Dnia Matki nie musi się wcale wiązać z finansowymi wyrzeczeniami. Już za niespełna kilkadziesiąt złotych jesteśmy w stanie kupić dobry prezent, który z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy naszej mamy i sprawi, że w wyraźny sposób pokażemy jej, że cały czas jest ona istotną osobą w naszym życiu. A o to przecież w tym święcie chodzi!

Setki pomysłów na prezent dla mamy znajdziesz w sklepie internetowym Goodies.pl: http://www.goodies.pl/373-prezenty-na-dzien-matki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here