Budujemy studnię!

0
3319

Budowa studni nie jest wcale tak skomplikowana jakby się mogło wydawać, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy nowoczesny współczesny sprzęt. Jak zabrać się do budowy studni? Poniżej instrukcja krok po kroku, dzięki której w jak najprostszy sposób postawisz swoją własną studnię. Warto jeszcze wspomnieć, że współcześnie, do studni bardzo często podłącza się pompę wodną, która to ma za zadanie zaopatrzeć nasze gospodarstwo rolne bądź domowe w wodę.

Szukamy miejsca pod studnię

Przede wszystkim musimy określić miejsce, w którym powstanie nasza studnia. Miejsce to oczywiście nie może być przypadkowe, a musi być prawidłowo wytyczone, tak aby źródło wody nie wyczerpało się zbyt szybko ani by nie było na zbyt dużej głębokości. Najprostszym sposobem znalezienia odpowiedniego miejsca, jest zatrudnienie firmy, która zbada geologię naszej ziemi i wytyczy punkty w których budowa studni byłaby najbardziej korzystna. Można także próbować uzyskać takie mapy geodezyjne w gminie – o ile zostały stworzone, bądź zatrudnić radiestetę z różdżką, który wykorzystując magnetyzm, spróbuje wskazać umiejscowienie wody.

Próbne odwierty

Po wytypowaniu miejsca, dla pewności, wykonujemy próbny odwiert o małej średnicy, weryfikując tym samym, czy pod wskazaną lokalizacją na pewno znajdują się odpowiednie pokłady wody gruntowej. Sprawdzamy jednocześnie jej jakość, głębokość występowania jak i strukturę samej gleby. Próbki te mogą przynieść nam wiele cennych informacji.

Odwiert właściwy

Jeżeli odwiert próbny był dla nas satysfakcjonujący, dokonujemy odwiertu właściwego. Służy do tego wiertnica do studni – czyli specjalne wiertło dużych rozmiarów, produkowane między innymi przez firmę Staltechnika. Wiertło to, o określonej średnicy i długości, dokonuje głównego odwiertu.

Zabezpieczenie konstrukcji

Po wydobyciu ziemi, zabezpieczamy ściany otworu przed zapadnięciem, oraz sam wlot przed obsuwaniem się ziemi. Podłączamy następnie pompę elektryczną, która będzie wydobywać wodę – chyba, że naszym zamiarem jest zbudowanie studni w starym stylu, z zadaszeniem, korbą i wiaderkiem do wyciągania wody.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here