Wybieramy oświetlenie do przedpokoju

0
2840

Przedpokój jest pewnego rodzaju przedsmakiem całego domu, dlatego też warto zadbać o jego wygląd – dotyczy to również oświetlenia. Do dyspozycji jest wiele różnych modeli lamp do przedpokojów, ale zanim dokona się zakupu, warto przemyśleć, jaki typ lampy będzie idealny.

Na początku trzeba przyjrzeć się przedpokojowi – jego wymiarom (w tym wysokości), rozmieszczeniu mebli oraz drzwi do innych pomieszczeń – a dopiero potem na podstawie tych obserwacji dobrać odpowiednie oświetlenie do przedpokoju. Podpowiadamy, jakie oświetlenie wybrać.

1. Oświetlenie ogólne

Powinno odpowiadać gabarytom przedpokoju, dlatego też jeżeli jest to mały kwadrat, warto pomyśleć o lampie w formie plafonu czy żyrandola, z kolei gdy jest on długi i niski, lepszym wyborem mogą być kinkiety do przedpokoju czy też reflektory. Ciekawą propozycją na oświetlenie ogólne są też taśmy, listwy czy oczka LED – o ich montażu trzeba jednak pomyśleć przed wykończeniem pomieszczenia.

2. Oświetlenie dekoracyjne

Światłem można wymalować stylową przestrzeń, dlatego jeżeli zależy ci na dekoracyjnym efekcie, możesz także wykorzystać w przedpokoju dodatkowe oświetlenie. Mogą być to reflektory oświetlające obrazy lub inne detale czy też lampka stojąca, która zapalona wieczorem sprawi, że przestrzeń będzie bardziej przytulna.

3. Oświetlenie schodów

Tutaj bardzo dobrze sprawdza się oświetlenie LED, które może być zamontowane na ścianie przy stopniach czy też pod stopniami. Można uzupełnić je też o czujnik ruchu, który będzie włączał lampki automatycznie.

4. Oświetlenie lustra

Równomiernie oświetlona sylwetka i twarz w lustrze to duży plus – można wtedy łatwo poprawić makijaż i przygotować się do wyjścia z domu. Źródła światła powinny być rozmieszczone po bokach lustra, ponieważ kinkiet nad nim sprawi, że na twarzy pojawią się brzydkie cienie. Alternatywnym wyborem może być lustro z własnym oświetleniem.

5. Oświetlenie szafy

Gdy chcesz od razu widzieć co znajduje się w szafie, warto pomyśleć także o jej oświetleniu. Tutaj także świetnie sprawdzają się diody LED, które są niewielkie i tym samym można je łatwo zamontować w szafie. Można też zintegrować je z meblem, by włączały się samoczynnie po jego otwarciu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here