Tynk gipsowy, poznaj jego właściwości i zastosowanie

0
2569

Podczas budowy nieruchomości, niezależnie od tego czy mówimy o centrum handlowym czy po prostu zwykłym domku rodzinnym każdy inwestor stanie przed dylematem: jaki tynk wybrać?

Obecnie największą popularnością cieszą się tynki gipsowe, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane wewnątrz budynków mieszkalnych, w budynkach użyteczności publicznej, w budownictwie ogólnym i jednorodzinnym, jak również w hotelach, szpitalach i innych obiektach o wilgotności względnej nie przekraczającej 70%.

Trzeba jednak wiedzieć o tym, że na rynku dostępne są różne rodzaje tynków gipsowych. Dlatego przed zakupem warto jest dowiedzieć się czym charakteryzuje się każdy z nich, aby wybrać produkt odpowiedni do naszych oczekiwań.

Jeśli planujesz wykończenie dużego pomieszczenia to…

Zastanów się na wyborem maszynowego tynku gipsowego. Doskonale się sprawdzi do wykonania jednowarstwowych powłok tynkarskich ścian i stropów wewnątrz budynku. Charakteryzuje się on jednowarstwową aplikacją, wysoką elastycznością zaprawy, wysoką wydajnością materiału, łatwością rozprowadzania i zacierania, doskonałą przyczepnością do podłoża, paraprzepuszczalnością czy wysoką twardością powierzchni końcowej. O wszystkich właściwościach produktu możesz przeczytać na stronie http://www.siniat.pl/aktualnosci/tynk-gipsowy-nida-supra-l/.

Ten rodzaj tynk gipsowego idealnie nadaje się na podłoża betonowe, ceramiczne, silikatowe oraz z betonu komórkowego.

Jeśli planujesz położenie tynku w pomieszczeniu narażonym na dodatkowe uszkodzenia to…

Zastanów się nad wyborem produktu, który został stworzony właśnie do tego typu obiektów. Tutaj sprawdzi się tynk gipsowy charakteryzujący się zwiększoną wytrzymałością i odpornością na zarysowania. Taki tynk po położeniu i wyschnięciu jest naprawdę bardzo trwały. I na pewno pozwoli cieszyć się przez wiele lat nieskazitelnym wnętrzem.

Jeśli planujesz ocieplać wnętrze „ścianami” to…

Zastanów się na wyborem tynku, który będzie dobrze przewodził ciepło do pomieszczenia, a także nie odkształcał się i nie pękał pod wpływem ciepła.

Zostały tutaj przedstawione tylko niektóre rodzaje tynków. Dlatego zanim dokonasz zakupu, sprawdź czy w twoim przypadku nie sprawdzi się jakiś inny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here