Wybieramy idealny obraz do sypialni – na co zwrócić uwagę?

0
2036

Sypialnia – miejsce ukierunkowane na relaks, odpoczynek i regenerację organizmu. Musi być urządzone w klimatyczny sposób, aby stanowić oazę spokoju, niejako bezpieczną przystań, w której będziemy cumować co noc. Duży udział w kreowaniu tego charakteru odgrywają dekoracje. Jednymi z ciekawszych są obrazy do sypialni, które odpowiednio dobrane, wyeksponują osobliwy nastrój sypialnianego wnętrza.

Replika jako jedyny motyw przewodni?

Osoby, które decydują się na zakup obrazów do sypialni, często wybierają reprodukcje znanych artystów. Jest to rozwiązanie proste i bezpieczne. Niemniej jednak, istnieje wiele innych, ciekawszych propozycji, dzięki którym wnętrze stanie się atrakcyjniejsze.

Emocje – najważniejszym doradcą

To drzemiące w nas emocje powinny stać się wyznacznikiem doboru idealnego obrazu do sypialni. W sytuacji, gdy jesteśmy zwolennikami spokojnych, neutralnych aranżacji, w takim samym tonie powinny być utrzymane zebrane dodatki. Jasne, krzykliwe dekory sprawią, że uzyskana aranżacja będzie znacząco odbiegać od założonego efektu. Polecanym rozwiązaniem są zatem dzieła ukazujące martwą naturę czy pejzaże. Widok zachodzącego, odbijającego w taflach wody słońca z pewnością pozytywnie nastroi nas do snu. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, gdy założeniem jest posiadanie energetyzujących dodatków. W tym wypadku postawienie na ekspresyjne kontury abstrakcyjnych obrazów do sypialni okaże się strzałem w dziesiątkę, najlepiej ilustrującym gusta domowników.

Obraz jako element dopełniający całość

O ile w przypadku pozostałych pomieszczeń, zastosowane dodatki mogą pełnić rolę dominującą, o tyle w sypialnianych aranżacjach zaleca się bazowanie na ich funkcji dopełniającej. Bardzo ważnym aspektem okazuje się zatem dopasowanie kolorystyczne, zarówno do ścian, jak i pozostałych elementów wystroju. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób jego montażu. Umiejscowiony w kącie lub na znacznej wysokości pozostanie niezauważonym.

Wykończenie

Idealnie dobrane obrazy do sypialni to takie o odpowiednim wykończeniu. Ciekawym pomysłem są zatem nowoczesne rozwiązania, pozbawione dekoracji, z zadrukowanymi bokami, o niemal niewidocznej ramie. Rama minimalistyczna zarezerwowana jest dla nowoczesnych dzieł sztuki, podczas gdy pozłacana lub wykonana ze szlachetnego gatunku drzewa stanowi

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here