Brynów – dzielnica Katowic, w której warto zamieszkać!

0
5645

Katowice to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z górnictwem oraz szeroko pojętą urbanizacją, jednak w rzeczywistości na mapie Katowic możemy znaleźć dzielnicę wyjątkową, zieloną i bardzo dobrze skomunikowaną z centrum.

Grupa Deweloperska GEO ma w planach nową inwestycję mieszkaniową na ulicy Rolnej, w dzielnicy Brynów, w Katowicach. Lokalizacja jest wyjątkowa, głównie ze względu na doskonałą komunikację miejską, parki, centra handlowe, a także ścieżki rowerowe i spacerowe.

Dogodna komunikacja i centra handlowe

Dzielnica Brynów ma bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej, a przede  wszystkim do kilku linii tramwajowych, które jadą przez centrum Katowic do innych miast w województwie, na przykład do Bytomia, Chorzowa, lub Mysłowic. Dojazd do centrum Katowic z Brynowa zajmuje około siedmiu minut. Innym rozwiązaniem jest także dojazd własnym samochodem, zwłaszcza poza godzinami szczytu. Katowice są miastem bardzo wygodnym, ze względu na średni ruch, brak tłumów i ogólny spokój. Z dzielnicy Brynów można dojechać także do centrum handlowego na trzech stawach, gdzie znajduje się sporo sklepów znanych marek. W pobliżu ulicy Rolnej jest zlokalizowanych kilka supermarketów. Wyjazd na autostradę w stronę Krakowa lub Wrocławia nie zajmuje więcej niż dziesięć minut.

Zieleń i przestrzeń

Katowice nie bez przyczyny nazwane zostały miastem ogrodów. W dzielnicy Brynów możemy znaleźć rozległy park Kościuszki, a także Katowicki park Leśny, oraz Dolinę Trzech Stawów. Dolina ta oferuje nie tylko możliwość spacerów i jazdy na rowerze, ale także specjalny tor dla  osób jeżdżących na rolkach. W pobliżu są także kawiarnie i restauracje. W dzielnicy Brynów bez problemu można poruszać się na rowerze lub wygodnie spacerować, ze względu na ogólnodostępne ścieżki rowerowe i ścieżki dla pieszych. Co ciekawe, w przyszłym roku ma zostać oddany także basen miejski, który znajduje się w odległości około kilometra od ulicy Rolnej.

Brynów to jedna z najlepiej rozbudowanych dzielnic Katowic, w której znajduje się sporo domków mieszkalnych, dużo zieleni, a także szkoły, przedszkola i lokale usługowe. W Brynowie znajdują się także centra biznesowe oraz mniejsze firmy. Dzielnica cały czas się rozwija, a dojazd do centrum poprawia się z każdym rokiem. Jest to miejsce dopasowane do osób w każdym wieku i o różnych potrzebach. W tej dzielnicy odnajdą się zarówno rodziny z dziećmi, jak i single oraz osoby starsze. Brynów to miejsce, w którym warto nie tylko zamieszkać, ale także spędzać czas!

Sprawdź mieszkania w Katowicach przy ul. Rolnej

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here