Woski Yankee Candle – Ile kosztują i gdzie kupić?

0
15457

Marka Yankee Candle zdaje sobie sprawę z tego, że zazwyczaj w życiu codziennym nie doceniamy zapachów. Oceniamy tylko czy coś pachnie w naszym odczuciu ładnie, brzydko czy też może wręcz śmierdzi. Nie wiążemy zazwyczaj naszego nastroju z zapachem, który panuje w naszym otoczeniu. Czy słusznie?

duze-swiece-yankee-candle srednie-swiece-yankee-candle male-swiece-yankee-candle
woski-yankee-candle samplery-yankee-candle tealighty-yankee-candle
pilary-yankee-candle kulki-yankee-candle kominki-yankee-candle

Zdecydowanie nie. Zapach ma ogromny, często całkowicie nieuświadomiony wpływ na to, jak się czujemy, czy jesteśmy szczęśliwi, odprężeni, czy też przeciwnie czujemy się źle i jesteśmy wściekli. Brzydki zapach potrafi także zmienić chwile, które mogłyby być bardzo przyjemne w najgorsze tragedie, a ładna woń zmienia pozornie niemiłe sytuacje w całkiem ciekawe i przyjemnie wspominane.

Co więcej- zapachem budujemy także siebie, swoją osobowość. Przez to, jak pachniemy my, nasze ubrania jesteśmy różnie oceniani przez innych ludzi. I nie chodzi tu tylko o to, aby użyć ciekawych perfum- nasz zapach jest mieszanką zapachu, który mamy w domu, różnych środków do prania, płukania, oczywiście perfum oraz wielu innych rzeczy, z których nawet często nie zdajemy sobie sprawy.

Dlatego też warto zadać, aby w swoim domu otaczać się zapachem, który poprawi nam nastrój i sprawi, że będziemy naprawdę czuć się dobrze we własnym domu i który będzie pasował do tego, kim jesteśmy. A jak to uczynić?

Yankee Candle Sklep

Na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele produktów. Niestety znaczna część z nich to całkowicie chemicznie generowane zapachy, wśród których szybciej można poczuć ból głowy niż pogodny nastrój. Dużym powodzeniem cieszą się natomiast świece i olejki zapachowe, z których pod wpływem ciepła wydobywa się przyjemny zapach. Niektórym jednak przeszkadza specyficzny zapach świec kojarzący się czasem ze zniczami albo mocna woń olejków. Czy istnieje zatem jakaś alternatywa?

W sklepach ostatnio pojawiły się woski Yankee Candle. Na pierwszy rzut oka wyglądają one nieco jak małe zapachowe mydełka sprzedawane w wielu droższych drogeriach. Kiedy się je jednak odpakuje okazuje się, że można je spokojnie pokruszyć nawet na bardzo drobne kawałki. Jak wydobyć z takiego wosku maksimum zapachu?

Przede wszystkim potrzebny jest taki mały kominek. Jednak nie popularny „domek”, który raczej służy do wydobywania zapachu z olejków. Tu potrzebny jest kominek z talerzykiem na górze.

Kiedy już mamy taki kominek na talerzyk układamy odwinięty z folii wosk, zaś do wnętrza kominka wkładamy zapaloną malutką świeczkę typu tea- light. Następnie zaś czekamy. Już po półgodzinie nasz pokój, a następnie mieszkanie wypełnia zapach- czasem subtelny, czasem mocniejszy, ale zawsze piękny.

Warto w tym momencie nadmienić, że nie musimy od razu roztapiać całego wosku. Możemy np. podzielić bryłkę wosku na pół albo na cztery części i dodać tylko tę jedną część. Można także rozkruszyć całą bryłkę i stopniowo do już roztopionego wosku dodawać kolejnej porcji zapachowego proszku. Ten trick można nawet zastosować po pewnym czasie tzn., że możemy część wosku rozpuścić jednego dnia i następnego dodać do już rozpuszczonej części troszkę proszku tak, aby ponownie uzyskać piękny, świeży i mocny zapach.

W przypadku jeśli posiadamy „dzbanuszek” służący właśnie do podgrzewania wody z olejkiem a nie chcemy kupować kominka, warto postawić na nim metalowy talerzyk, a następnie skruszony wosk umieścić w silikonowej foremce na babeczki i postawić na rozgrzanym talerzyku.

Ciekawym pomysłem jest również zapalenie nie bezzapachowej świeczki tylko takiej, która już jest wzbogacona jakimś zapachem. Należy tutaj jednak działać ostrożnie. Warto wcześniej wypróbować dany zapach stosując świeczkę bezzapachową a dopiero następnie ewentualnie wzbogacić go delikatną nutą zapachu zawartego w świeczce.

A jak usunąć potem taki wosk? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wosk można roztapiać i schładzać dowolną ilość razy. Granicą jest dopiero wyczerpanie się zapachu. Wtedy można usunąć wosk. W tym celu należy go przede wszystkim schłodzić, poczekać aż przestygnie i lekko przechylić talerzyk. Wyjmiemy wtedy wosk w ładnej, niepołamanej formie. Jeśli się spieszymy, możemy zawsze włożyć talerzyk z zastygłym woskiem na chwilę do lodówki- wtedy skurczy się on i sam „odskoczy”. Warto również wiedzieć, że jeśli po jednym dniu chcemy spróbować innego zapachu możemy po prostu wyjąć poprzedni wosk, zapakować w jakieś pudełeczko i odłożyć do czasu ponownego użycia a w tym czasie zdecydować się na inny zapach.

Jak długo utrzymuje się taki zapach? Generalnie koło 8 godzin, jednak warto zauważyć, że percepcja zapachu jest bardzo indywidualną sprawą. Niektórzy nawet długo wyczuwają delikatne nuty zapachu, a inni preferują mocniejsze zapachu, dlatego muszą częściej uzupełniać rozpuszczaną porcję wosku.

W tym momencie dochodzimy do bardzo ważnej rzeczy, czyli wyboru zapachu. Firma oferuje tutaj nieskończenie wiele możliwości- każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapach Strawberry Buttercream jest delikatny, przywołuje na myśl obraz kuchni zalanej słońcem z świeżo upieczonym, aromatycznym ciastem na stole. Jest to zapach pełen spokoju i delikatności. Podobne Red Velvet oraz Cinnamon Stick tworzą w domu niepowtarzalny klimat relaksu i szczęścia. Midnight Jasmine z kolei intryguje, tworzy nastrój pełen tajemniczości. Radosny, pełen śmiechu klimat tworzy bez wątpienia Paradise Spice idealny na popołudnia w gronie przyjaciół.

Należy jednak pamiętać, aby zapach dobrze dopasować do okazji. Inne zapachy będą idealne na wieczór z książką, inne na spotkanie z ukochaną osobą a jeszcze inne na rodzinne zabranie. Warto także dodać, że opinie umieszczone w internecie na temat poszczególnych zapachów mogą być pomocne, jednak nie należy się nimi bezwzględnie kierować. Każdy bowiem preferuje inne zapachy i dla jednej osoby dany zapach będzie się wydawał nijaki, natomiast dla drugiej ma szansę stać się ukochanym zapachem.

Yankee Candle Sklep

Czy zatem warto wypróbować woski yankee candle? Bez wątpienia tak. Dzięki nim możemy znacząco poprawić sobie nastrój, zrelaksować się po całym dniu pracy albo wręcz przeciwnie- przygotować do energicznego działania. Zapach bowiem ma ogromny wpływ na ludzi. Nie warto jednak zniechęcać się, jeśli pierwszy zapach się nam nie spodoba- być może kolejny będzie jednym z najpiękniejszych, jaki poczuliśmy w swoim życiu.

[Głosów:36    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here