Trawa dekoracyjna – zalety sztucznej trawy

0
948

Sztuczna trawa, nazywana też trawa dekoracyjną staje coraz popularniejszym wyborem ogrodowym. Przetrwa zimę, upalne lato i deszczową jesień. Nie trzeba jej kosić, nawozić i męczyć się z wiecznie powracającym mchem. Nic więc dziwnego, że w wielu ogrodach, a nawet na balkonach możemy znaleźć trawę dekoracyjną. Jakie jeszcze są zalety sztucznej trawy?

Trawa dekoracyjna – co to jest?

Sztuczna trawa dekoracyjna stworzona jest z włókien polipropylenowych i polietylenowych. Kładzie sią ją w rolkach i tworzy zieloną nawierzchnię, w miejscach gdzie trawa naturalna jest zbyt ciężka, lub wręcz niemożliwa do utrzymania. Sztuczna trawa najczęściej pojawia się na balkonach i w budynkach użyteczności publicznej, czyli tam gdzie przewija się wiele osób, a trawa naturalna mogłaby ulec zniszczeniu. Jednak coraz częściej trawę dekoracyjną można spotkać także w ogrodach. Skąd ten wybór? Trawa syntetyczna nie wymaga pielęgnacji i jest łatwa w utrzymaniu. W wiecznie pędzącym życiu takie rozwiązanie staje się dużym ułatwieniem.

Zalety trawy dekoracyjnej

Sztuczna trawa http://www.tenistal.com.pl/oferta/nawierzchnie/trawa-dekoracyjna/ jest ozdobą całoroczną. Jest zielona na wiosnę, lato, jesień i zimę. To zdecydowana przewaga nad trawą naturalną, której sezonowa pielęgnacja jest niezwykle wymagająca. Nie trzeba jej kosić, podlewać, grabić i pielić. Uporczywy mech również nie stanowi problemu. Sztuczna trawa jest estetycznym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, lub nie lubiących ogrodnictwa. Jeśli prace ogrodowe to dla ciebie zmora, a jednak chcesz mieć zadbany i zielony ogród, to trawa dekoracyjna jest strzałem w dziesiątkę. Co ważniejsze, nowe generacje sztucznej trawy w bardzo zbliżony sposób imitują wygląd trawy naturalnej. Nie są już nieprzyjemne w dotyku, a z daleka wyglądają jak prawdziwy trawnik.

Sztuczne trawy nie są podatne na zewnętrzne warunki pogodowe. Nie straszny im deszcz, wysokie, czy niskie temperatury. Tak samo nie szkodzi im promieniowanie UV. Mając mały ogródek, balkon lub taras, który chcemy zagospodarować jako przestrzeń zieloną, trawa naturalna okazuje się średnio opłacalnym rozwiązaniem. W koszta trzeba wliczyć nie tylko nasiona, ale też ziemię, nawozy, narzędzia i kosiarkę. Sumując te wszystkie wydatki trawa naturalna wychodzi na drogą w utrzymaniu. W takim przypadku bardziej optymalnym rozwiązaniem okazuje się być sztuczna trawa dekoracyjna. Dodatkowo jest ona inwestycją na lata. Nie wyciera się, nie odgniata i pozostaje w niezmienionym stanie przez wiele sezonów.

Zastosowanie trawy dekoracyjnej

Trawa dekoracyjna sprawdza się zarówno na balkonie, w ogrodach jak i w przestrzeni publicznej. Jest ciekawym rozwiązaniem jako podłoże tarasowe i dla osób ze zwierzętami. W sztucznej trawie czworonodzy domownicy nie wykopią dziur, nie rozniosą ziemi i nie zrobią odgnieceń. Trawę dekoracyjną można zamontować samodzielnie. Głównym wymaganiem jest równe i twarde podłoże, które zwiększa przyczepność.  Jednak jeśli zadanie nas przerasta i chcemy mieć pewność, że trawa dekoracyjna jest położona w sposób trwały, to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Taką pomoc oferują eksperci z TENISTAL.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here