Modele statków – hit wśród dekoracji marynistycznych

0
2322

Dekoracje marynistyczne cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko oryginalną ozdobą domów ale równie znakomicie podkreślają charakter nadmorskich restauracji i hoteli. Drewniane zegary niczym z kapitańskiej kajuty, popielniczki, globusy, klepsydry – to tylko jedne z wielu przedmiotów dostępnych w specjalistycznych sklepach. Wśród nich bez wątpienia największą karierę robią wszelkiego rodzaju modele statków – od małych łódeczek, przez ekskluzywne jachty, żaglowce i wielkie parowce,  które nadają wnętrzom starego, nadmorskiego klimatu.

MARYNISTYCZNE WESELE Z MODELAMI STATKÓW

Coraz częściej styl marynistyczny pojawia się na przyjęciach weselnych. Szczególnie gdy Pan Młody okazuje się być związany z morzem lub po prostu wtedy gdy Młoda Para to entuzjaści żeglugi. Przeważnie takie przyjęcia organizowane są nad morzem, jeziorem, ale dlaczego by nie zbudować takiej scenografii w każdym innym miejscu na ziemi? Młode Pary uwielbiają tematyczne przyjęcia. Modele statków wyklejone mchem, czy kwiatami mogą służyć jako oryginalne i spersonalizowane dekoracje stołów dla gości. Zwisające z sufitu odmienią wnętrze sali weselnej przeobrażając ją w miejsce magicznej żeglugi. Świetnym uzupełnieniem takich aranżacji mogą być muszle, marynarskie obrusy czy winietki upchnięte w małych butelkach, niczym listy wyrzucone przez morze. Wszystko zależy od odwagi i kreatywności Pary Młodej.

RESTAURACJE I HOTELE W MORSKIM KLIMACIE

Kto nie chciałby zjeść pysznej ryby czy owoców morza w odpowiednim dla takiego menu wnętrzu? Restauracje tworzone w marynistycznym duchu to konsekwentnie prowadzony koncept – począwszy od wyrafinowanego menu, przez spójne wnętrze, przywołujące na myśl krajobraz morskiej toni. Obowiązkowym elementem takich restauracji będzie nie tylko akwarium z rybami, siatki i kosze rybackie, ale też modele statków pięknie wyeksponowane w drewnianej gablocie. Doskonałym uzupełnieniem wspomnianego wcześniej menu i dekoracji, powinna stać się muzyka. Miło byłoby posłuchać żeglarskich szantów czy po prostu szumu morskich fal, chłonąc w ten sposób morską atmosferę wszystkimi zmysłami. To samo dotyczy hoteli. Wielki model statku stojący w lobby, wodne łóżka, recepcja w marynarskich kostiumach, okrągłe okna, to tylko jedne z wielu pomysłów, które mogą wyróżnić twój hotel czy pensjonat na tle innych tego typu obiektów.

MARYNARSKI KLIMAT W NASZYCH DOMACH

Styl marynistyczny nigdy nie wychodzi z mody. Dowodem na to jest chociażby wciąż poszerzająca się oferta sklepu Nautix, którą znajdziecie w tym miejscu: nautix.pl/modele-zaglowcow. Marynistyka inspiruje nie tylko projektantów ubioru, wnętrz, restauratorów czy hotelarzy ale bardzo często pojawia się w naszych mieszkaniach. Czasem wystarczy tapeta w marynarskie pasy, poduszki z węzłami czy morski widoczek kupiony na molo u nadmorskiego artysty. Operowanie stylem marynistycznym wymaga jednak pewnej zręczności i wyobraźni. Aby uniknąć efektu teatralności, dekoracje trzeba wyeksponować w odpowiednich proporcjach, tak by nie zdominowały wnętrza. Niezależnie od tego w jakiej postaci styl ten zagości w naszym domu, model statku czy kosz pełen muszli, będzie miłym wspomnieniem ciepłych wakacji. Nie bójmy się więc morskich akcentów w naszych wnętrzach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here