Szyny sufitowe

0
1123

Jednym z najistotniejszych punktów podczas aranżacji mieszkania (na którą zwracają uwagę przede wszystkim panie) jest wykończenie okien, czyli firanki, zasłony, rolety i tego rodzaju inne wyposażenie, które nadaje wnętrzu cudowny klimat. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwania wymarzonych firanek, powinniśmy przemyśleć na czym będą one mocowane, jednym z najczęściej stosowanych obecnie rozwiązań jest szyna sufitowa aluminiowa.

Szyny sufitowe aluminiowe są nowocześniejszą, bardziej elegancką wersją stosowanego kiedyś karnisza, a ich idealne dopasowanie do ścian oraz różnorodność asortymentu zyskały sobie wielu zwolenników.

Zalety szyn sufitowych

Na początku warto jest wspomnieć dlaczego szyna sufitowa aluminiowa będzie doskonałym rozwiązaniem do naszego domu. Po pierwsze istnieje możliwość dostosowania jej do różnorodnych przestrzeni, zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych, a ich wygląd może dodatkowo podkreślić charakter wnętrza. Kolejną zaletą jest brak konieczności stosowania wsporników o masywnej budowie oraz innych wzmocnień. Całą aranżacja ma zatem subtelny, lekki charakter. Argumentem przemawiającym za zastosowaniem szyny jest możliwość wykorzystania ich w przypadku ścian obłożonych płytami gipsowo-kartonowymi, w sytuacji gdy montaż ciężkiego karnisza jest niemożliwy.

Szyny sufitowe aluminiowe ze sklepu https://manufakturarzeczy.pl/szyny-sufitowe-aluminiowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku występowania w obiekcie okien o nietypowym kształcie i wymiarach. Pierwszym przykładem są okna bardzo wysokie, w przypadku których klasyczny karnisz po prostu nie zmieściłby się. Drugim przypadkiem są okna narożne, gdzie istnieje możliwość wykonania specjalnych połączeń zapewniających ciągłość i przejezdność dla firan. Trzecią sytuacją jest głębokość wnęki okiennej, której elementy w dużym zakresie wystają poza płaszczyznę ściany, wówczas szyna sufitowa aluminiowa umożliwia przesunięcie firan i zasłon na odpowiednią odległość od parapetu. Szyny sufitowe aluminiowe mogą być również wykorzystane do podziału pokoju na strefy.

Wybór mocowania firan

Przy wyborze sposobu zawieszenia firan i zasłon powinniśmy zastanowić się na początku z jakimi pomieszczeniami mamy do czynienia. O ile w wysokich przestronnych pokojach kamienic doskonale sprawdzą się masywne, ozdobne karnisze, o tyle w małych, minimalistycznych pokojach tego rodzaju rozwiązanie wyglądałoby śmiesznie, a korzystniejszy będzie montaż szyny. Możemy bowiem powiększyć optycznie przestrzeń poprzez zawieszenie firan sięgających od sufitu do podłogi. W niskich pomieszczeń uzyskamy efekt ujednolicenia przestrzeni w okolicach sufitu, a niewielka grubość szyny sprawia, iż zajmuje ona mało miejsca i jest doskonałym rozwiązaniem w miejscu gdzie nie zmieści się karnisz.

Szyny sufitowe świetnie sprawdzą się również w obiektach przeznaczonych na cele usługowe oraz konferencje, pozwalając na wykonanie oddzieleń i osłon. W doborze odpowiedniego rodzaju szyn, stosownie od celu jej zastosowania, pomoże nam przedstawiciel firmy zajmującej się ich sprzedażą (np. https://manufakturarzeczy.pl).

Jeżeli już zdecydujemy, iż szyna sufitowa aluminiowa będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, wówczas musimy zastanowić się nad jej rodzajem. Na rynku dostępne są bowiem szyny o różnej ilości torów, służących do przesuwania żabek. Dla osób chcących posiadać jedynie firany, odpowiednim rozwiązaniem będzie szyna jednotorowa, w przypadku chęci zawieszenia zasłon musimy zdecydować się na wersję dwutorową. Niektóre osoby decydują się na montaż szyny trzytorowej, która umożliwia wykonanie fantazyjnych upięć, bądź zawieszenie dodatkowych zasłon, mających pełnić funkcję rolet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here