Styl skandynawski na tarasie lub balkonie – jak to zrobić?

0
3606

Styl skandynawski niepodzielnie króluje wśród wnętrzarskich trendów. Biel, delikatne szarości, drewno w naturalnych odcieniach oraz niepowtarzalne dodatki – te wszystkie elementy, które uosabiają styl chłodnej Skandynawii cieszą się niesłabnącą popularnością również w naszym kraju. Estetyka Finów czy Szwedów doskonale sprawdza się we wnętrzach, jak natomiast wyglądałby taras lub balkon w stylu skandynawskim? Oto krótki przepis na taką aranżację.

Stonowane barwy, dużo światła i naturalne materiały – wydawać my się mogło, że skandynawska aranżacja nie jest trudna do osiągnięcia. Jednak każdy, kto śledzi wnętrzarską modę doskonale wie, że diabeł tkwi w szczegółach i pełnię skandynawskiego stylu osiągniemy tylko wtedy, jeśli w swoich planach uwzględnimy również efektowne dodatki.

Biel + drewno = scandi

Taras i balkon to przestrzenie bardzo wdzięczne, jeśli chodzi o aranżację. Wydawać by się mogło, że hołdujący bieli styl skandynawski akurat w tych miejscach się nie sprawdzi. Na białym kolorze bardzo dobrze widać wszelkie zabrudzenia, o które na tarasie przecież nie trudno. Dlatego właśnie skandynawską bielą w aranżacji tarasu należy gospodarować umiejętnie. Ciekawym pomysłem będzie np. wykonanie drewnianej białej balustrady lub fragmentu elewacji. Bielone drewno będzie idealnie pasowało do obranej stylistyki, a dodatkowo powierzchnia będzie odbijała światło. Dzięki temu taras będzie wydawał się jaśniejszy.

Elementy przydatne podczas budowy wszelkich drewnianych konstrukcji można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/budowa/drewno-budowlane-i-plyty-drewnopochodne/drewno-konstrukcyjne/krokwie.html

Elegancka prostota

O elegancki skandynawskich wnętrz bardzo często decyduje znakomity dobór prostych elementów wyposażenia. Meble i sprzęty o nieskomplikowanej formie znakomicie się uzupełniają i dobrze komponują się z ascetyczną bielą. Doskonałym przepisem na skandynawską prostotę w tarasowym wydaniu, są meble z europalet. Można je wykonać samodzielnie i  stworzyć w ten sposób wygodne fotele, kanapy oraz ławy. Europalety będą wyglądać doskonale zarówno pomalowane na biało czy szaro, jak i utrzymane w barwie naturalnego drewna. Aby dodatkowo poprawić swój komfort, można do mebli dobrać miękkie poduszki.

Dekoracje

Styl skandynawski bez właściwych sobie dekoracji byłby jedynie mieszaniną bieli, szarości oraz naturalnego drewna. To właśnie stylowe i unikalne dekoracje nadają przytulny charakter tym z pozoru chłodnym wnętrzom. Aby ocieplić biel i sprawić, że na tarasie zapanuje przyjazna atmosfera, przede wszystkim nie może zabraknąć lampionów. Stanowią one nie tylko dodatkowe źródło nastrojowego światła, ale można również w nich umieścić np. świece odstraszające insekty. Kolejnym ciekawym pomysłem jest zastosowanie nietypowego oświetlenia elektrycznego. Zamiast jednego głównego punktu oświetleniowego, warto postawić na łańcuch oraz girlandy światełek. Można je ciekawie wkomponować w architekturę tarasu i np. opleść nimi słupy nośne czy powiesić przy krokwiach.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here