Kosiarka do małego ogrodu

0
5078

Maj to z pewnością dla wielu z Was doskonały miesiąc na grillowanie. To wówczas pełną parą ruszają spotkania towarzyskie, a typowe obiady i kolacje, ustępują miejsca aromatycznym potrawom z grilla. Na ruszt trafiają kiełbaski, różnego rodzaju mięsa, warzywa, a nawet owoce. Warto zatem zadbać o oprawę i klimat, jaki może nam podarować zadbany, wypielęgnowany ogród. Sprawdź jak wybrać kosiarkę do małego ogrodu.

Początek sezonu grillowego dla każdego będzie inny. Jedni zaczynają przy pierwszej lepszej pogodzie, a inni w pierwszej kolejności stawiają na przygotowanie ogrodu, a dopiero potem przyjemności. I nie ma się co dziwić, jedzenie zawsze smakuje lepiej w malowniczym otoczeniu. Zatem warto pomyśleć o urządzeniach do  pielęgnacji ogrodu, np. kosiarce na miarę ogrodowych potrzeb.

Wyobraź sobie piękny zielony trawnik, okalający meble ogrodowe i głównego bohatera ciepłych dni, czyli grilla. Taki estetyczny i urzekający widok może podarować Ci sklep Husqvarna. A to za sprawą właściwie dobranej kosiarki ogrodowej. Ważne, żeby wybrać taki model, który najlepiej sprawdzi się właśnie w Twoim ogrodzie.

Weź pod uwagę powierzchnię trawnika, ukształtowanie terenu, inne rośliny, drzewa, krzewy oraz ogólne zagospodarowanie terenu. Pomyśl jakie przeszkody będzie musiała pokonać Twoja kosiarka oraz jak bardzo będzie eksploatowana. Ważne jest również kto będzie jej najczęściej używał i jak bardzo musi być wygodna. Do wyboru masz kosiarki spalinowe lub elektryczne.

Na dużych obszarach lepiej sprawdzą się duże kosiarki, traktory, a nawet ridery. Natomiast urządzenie do mniejszej powierzchni musi być przede wszystkim zwrotne, wygodne i lekkie. Koszenie dużych powierzchni ze względu na bardzo szeroki wybór kosiarek, to zagadnienie na osobny artykuł. Skupmy się, więc na małych ogrodach i tradycyjnych kosiarkach.

Kosiarki dla małych ogrodów

  • Najczęściej kupowanymi  kosiarkami do małych powierzchni są kosiarki spalinowe z napędem na przednie koła, jednak również te elektryczne mają swoich zwolenników.
  • Małe ogrody wymagają zwinnych urządzeń, które z łatwością pokonają i precyzyjnie przytną trawę nawet w okolicy drzew.
  • Poza wielkością trzeba zwrócić uwagę na funkcjonalność. Jeśli jest to “pierwszy raz” z pielęgnacją trawnika, można zdecydować się na urządzenia wielofunkcyjne.
  • Dużym ułatwieniem jest zakup kosiarki ogrodowej z koszem na skoszoną trawę. Zdecydowanie przyśpiesza to prace i odejmuje obowiązków.
  • Szerokość obszaru koszenie powinna być dobrana na podstawie indywidualnego zapotrzebowania. Dobrze jest sprawdzić w ogrodzie jego najwęższe obszary, tak by wiedzieć, czy kosiarka dotrze do każdego miejsca.

Chcesz mieć zdumiewający ogród?

Wiosna to najlepszy czas na pielęgnację trawy, ponieważ właśnie wtedy rośnie najszybciej. Koś trawę regularnie, najlepiej raz w tygodniu i często podlewaj. Tylko wówczas będziesz mógł się cieszyć prawdziwym, zielonym, nieskazitelnym dywanem. Wysokość trawy nie może przekraczać 8 cm, jej najlepsza wysokość i ta do której trzeba dążyć to 4 cm.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here