Naklejki dla bezpiecznej i przyjaznej dzieciom szkoły

0
1187

Wszyscy chcemy, aby dzieci i młodzież uczęszczały do takich przedszkoli i szkół, które dbają o ich bezpieczeństwo, ale również o wygląd klas i korytarzy. Kierownicy ośrodków edukacyjnych mają nie lada wyzwanie w tej kwestii. Na rynku działają jednak firmy, które w swojej ofercie posiadają produkty wspomagające funkcjonowanie tych instytucji. Do produktów tych należą różnego rodzaju naklejki edukacyjne i informacyjne, które można przymocować, na ścianie, podłodze, drzwiach, jak i innych powierzchniach.

Naklejki jako pomoce naukowe

Nie od dziś wiadomo, że uczymy się poprzez zmysły. Wykorzystując zmysł widzenia, często nieświadomie przyswajamy wiedzę. Z takiego założenia wyszli producenci naklejek edukacyjnych. W sprzedaży znaleźć można naklejki z przeróżnymi treściami naukowymi z różnych dziedzin.

W salach, w których odbywają się lekcje chemii, oprócz tablicy z okresowym układem pierwiastków (Tablica Mendelejewa) nie może zabraknąć naklejki ze skalą ph (miara odczynu roztworu). W klasach matematycznych przydadzą się pewnością naklejkowe tablice z tabliczką mnożenia lub figurami geometrycznymi. Natomiast nauce języków obcych sprzyjać będą naklejki z odmianą czasowników lub przedstawiające wybrane rzeczowniki w formie obrazkowej (na przykład części ciała).

Wybór naklejek przedstawiających wartości naukowe jest bardzo szeroki. Warto przeanalizować potrzeby szkoły i oprócz wymienionych wyżej zakupić również naklejki do nauki fizyki (np. jednostki układu SI), języka polskiego (np. części zdania) lub geografii (np. mapy). Co istotne, naklejki mogą mieć różną wielkość. Szczególnie atrakcyjne będą naklejki o stosunkowo dużych rozmiarach, na przykład 220 cm x 130 cm.

Naklejki na podłogę lub schody

Nauka przez zabawę to jedna z metod naukowych stosowanych w edukacji najmłodszych. Dzieciom na pewno spodobają się naklejki przedstawiające ślady żabki lub kota. Po pierwsze, mogą one być ułożone w ten sposób, aby nakierować dzieci, w którą stronę mają się udać po opuszczeniu klasy, a po drugie umożliwiają dziecku aktywność fizyczną. Dzieci mogą po tych naklejkach chodzić, skakać, bawić się w różne gry i ćwiczyć równowagę. Co istotne, naklejki tego typu występują w modułach, które można łączyć.

Naklejkami udekorować można również schody. Jest to znakomity pomysł, aby wprowadzić w szkole zasady dobrego zachowania lub zmotywować uczniów. Pozytywne efekty w tej kwestii przyniosą naklejki z motywacyjnymi napisami typu: „Jesteś wyjątkowy” albo „Miłego dnia”. Co ważne, napisy te mogą być zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Efektownie na szkolnych schodach wyglądają również naklejki z ważnymi historycznymi datami lub jednostkami miar. To tylko kilka przykładów. W sprzedaży jest znacznie więcej tego rodzaju produktów.

Naklejki informacyjne

Właściwa organizacja jednostki edukacyjnej nie miałaby miejsca bez tabliczek informacyjnych. Dobre wrażenie robi estetyczne, kolorowe i jednolite oznakowanie pomieszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na drzwiach lub ścianie przymocować naklejki z napisami: pokój nauczycielski, szatnia lub pracownia chemiczna. W tym samym stylu można również wybrać naklejki zawierające informację o konieczności utrzymania ciszy lub zakazie palenia.

Naklejki do szkół – akatja.pl

Na rynku znaleźć można kilka firm, które zajmują się sprzedażą naklejek. Powinniśmy jednak zdecydować się taką firmę, która gwarantuje nie tylko atrakcyjny wygląd naklejki, ale również jej odporność na zniszczenia i możliwość otrzymania darmowych próbek. Warto zatem wybrać sklep Akatja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here