Sposoby na małą łazienkę

0
1696

Mała łazienka to spore wyzwanie jeśli chodzi o aranżację. Znamy jednak sposoby, które sprawią, że będzie się wydawała optycznie większa, a co najważniejsze będzie funkcjonalna. 

Zobacz też:http://www.beyouty.pl/jak-urzadzic-mala-lazienke/

Duże lustro, jasne ściany

Zastanawiasz się w jaki sposób powiększyć wizualnie łazienkę? Przede wszystkim postaw na jasne kolory. Ciemne sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze niż jest w rzeczywistości. Bądź ostrożny przy wyborze wzorów i motywów, nie wszystkie będą działały na twoja korzyść. Jeśli łazienka jest długa, ale wąska, warto na tej węższej ścianie położyć poprzeczne pasy, aby wizualnie wyrównać tę dysproporcję. Twoim sprzymierzeńcem będzie też lustro. Wybierz największe jakie się zmieści. To ono dodaje optycznie więcej przestrzeni, a dodatkowo rozświetla pomieszczenie. 

Wanna czy brodzik

Wanna czy brodzik – to odwieczny dylemat. Oba te rozwiązania mają swoje atuty i wady w przypadku małej łazienki. Wanna zajmuje zdecydowanie więcej tak cennego przecież miejsca. Musisz jednak patrzeń pragmatycznie. Jeśli masz małe dzieci, czy planujesz je w niedługiej przyszłości łatwiej będzie ci je kąpać w wannie. Zresztą, nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby zabawy w wannie pełnej piany. Szkoda byłoby pozbawiać tych wspomnień malucha. Półśrodkiem może być więc wanna niewielkich rozmiarów z opcją prysznica czy deszczownicy. Nie daj się jednak namówić na montaż zasłonek. Są niezwykle uciążliwe i trudno utrzymać je w czystości. Postaw na bezbarwną, szklaną ściankę, która osłoni resztę pomieszczenia przez zamoczeniem. 

Rozwiązania do przechowywania

W małej łazience każdy centymetr jest na wagę złota, jednak większość z nas ma sporo akcesoriów, kosmetyków, które trzeba przecież gdzieś pomieścić. Zamiast ustawiać kolejną szafkę, zamontuj ją u góry, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze. Podobnie możesz zrobić z suszarką. Jeśli nie masz jej gdzie postawić, zamontuj opuszczana suszarkę nad wanną. To wygodne rozwiązanie, a dostępne obecnie na rynku suszarki tego typu wyglądają naprawdę elegancko, nie jesteś więc skazany na plastikowe. 

Przeczytaj też: http://www.salesmachines.pl/zalety-pojemnikow-euro/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here