Najmodniejsze designerskie lampy

0
3079

Obecnie podczas urządzania domu mamy do wyboru taką ilość mebli, dodatków i udogodnień, że czasami nie do końca wiemy, na co się zdecydować. Decydując się na oświetlenie również możemy wybierać spośród rozwiązań bardziej tradycyjnych, uniwersalnych czy całkowicie nowoczesnych i designerskich.

Nowe trendy w projektowaniu lamp pozwalają dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia i na każdą okazję – dzięki nim jesteśmy w stanie wyczarować we wnętrzu taki klimat, na jaki tylko mamy ochotę. Wystarczy odrobina fantazji i rozeznania w dostępnych na rynku opcjach.

Najciekawsze lampy kuchenne

W kuchni warto jest zdecydować się nie na jedno, główne oświetlenie górne – to obecnie przeżytek. Projektanci wnętrz najczęściej polecają oświetlać poszczególne strefy tego pomieszczenia osobnymi, niewielkimi źródłami światła. Najjaśniejsze powinno padać na blat roboczy, czy miejsca związane ze zmywaniem i gotowaniem. Obecnie bardzo modne jest oświetlenie montowane pod okapami, które rozjaśnia przestrzeń kuchennych szafek. Jeśli lubimy minimalistyczny, nowoczesny styl, możemy zdecydować się na reflektory halogenowe umieszczane nad kuchenną wyspą. Jeśli w kuchni nie tylko gotujemy, ale i jemy, albo preferujemy cieplejszy klimat tego pomieszczenia, wówczas nad stołem kuchennym czy głównym blatem możemy umieścić typowy żyrandol, albo postawić na lampę stołową, która będzie sprawiać jeszcze cieplejsze wrażenie. Do wyboru mamy szereg kształtów, wzorów i materiałów, z których wykonane są ich abażury.  W przypadku sufitów z załamaniami czy ścian z wnękami, ciekawy efekt da podświetlenie ich niewielkimi źródłami światła, czysto dekoracyjnymi.

Lampy w jadalni i salonach

W jadalni lub dużym pokoju dziennym warto postawić na tradycyjne, górne oświetlenie, które nie tylko będzie pełnić funkcję rozświetlającą wnętrze, ale także stanowić ważny element dekoracji tego pomieszczenia. W zależności od stylu, w jakim je urządziliśmy, możemy wybierać pomiędzy tradycyjnymi, bardzo ozdobnymi żyrandolami, ze szkłem lub kryształami odbijającymi światło, albo zupełnie nowoczesnymi pomysłami modnych designerów. Do nowoczesnych wnętrz pasują wszelkie nietypowe ‘wynalazki’, które nie tylko mają kształty jakby wyjęte z bajek lub futurystycznych filmów, ale także posiadają dodatkowe funkcje, pozwalające między innymi na stopniowe ściemnianie światła czy zmianę jego barwy, a nawet koloru.

Łazienka w pełnym świetle

Ciekawe rozwiązania współcześni producenci  proponują także dla łazienek – klosze i abażury lamp przeznaczonych do tych pomieszczeń mają bardzo różnorodną kolorystykę, często nawiązują częściowo do stylu marynistycznego,  albo wyglądają jakby żywcem wyjęto je z salonów SPA. Łazienkowe oświetlenie to nie tylko górny halogen, czy żyrandol, ale także podświetlenie luster, oświetlenie pod szafkami, czy światła strefowe. Ciekawy efekt daje na przykład zastosowanie lampy dającej ciepłe światło w jakimś relaksującym kolorze – np. bursztynowym, tylko nad wanną. Dzięki temu każda kąpiel będzie jak rytuał, do którego wcale nie będzie konieczne zapalanie świec.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep z lampami bylight.pl, który specjalizuje się w nowoczesnym oświetleniu domów i ogrodów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here