Modne oświetlenie ogrodowe oraz zewnętrzne.

0
2838

W każdym przydomowym ogródku znajdzie się miejsce dla kilku lamp, pełnią one bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i praktyczną – mądrze dobrane i zlokalizowane oświetlenie pozwoli nam wyeksponować „mocne” punkty ogrodu i zbudować odpowiednią atmosferę, a także ułatwi przemieszczanie się po nim w późnych godzinach wieczornych.

Jeśli chcemy aby nasz ogród wyglądał pięknie przez całą dobę powinniśmy pomyśleć o zamontowaniu w nim ciekawych rozwiązań oświetleniowych.

Najlepiej zastanowić się nad tym wcześniej, na etapie planowania, gdyż powinniśmy zatroszczyć się o doprowadzenie instalacji elektrycznej do punktów, które chcemy oświetlić.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są słupki ogrodowe ustawiane przy ciągach komunikacyjnych w ogrodzie (ścieżki, chodniki). W ofercie Astro Lighting znajdziemy całą rodzinę opraw zewnętrznych NAPIER, w skład której wchodzą słupki ogrodowe w dwóch wysokościach oraz kinkiety uzupełniające kolekcję. Dzięki montażowi tego typu rozwiązania możemy połączyć lampy elewacyjne z oświetleniem ogrodowym uzyskując w ten sposób spójną kompozycję.

Ostatnio bardzo popularne stało się podświetlanie roślin, które bardziej okazale prezentują się w nocy przy zastosowaniu lamp punktowych, o odpowiednim kącie padania światła.

Astro Lighting posiada w swojej ofercie inspirujące rozwiązanie jakim jest reflektor ogrodowy JARDINO. Dzięki niemu podświetlone przez nas rośliny będą się prezentowały bajecznie. Zastosowane w nim źródło światła LED ogranicza zużycie energii. Dodatkowo reflektor ten ma dwie możliwości montażu: przykręcenie do podłoża twardego (ściana, podłoga, sufit) oraz zamontowanie na piku (w komplecie z lampą) do wbicia w ziemię lub trawę. Oprawa ta nie jest podatna na warunki atmosferyczne ze względu na wysoką klasę szczelności IP65, dlatego możemy ją zastosować praktycznie w każdym miejscu naszego ogrodu. Takie oświetlenie sprawi, że nasz ogród będzie miejscem magicznym o każdej porze dnia i nocy.

Jeśli posiadamy taras to również powinniśmy pomyśleć o doborze odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej jeśli taras jest zadaszony i możemy zastosować zarówno kinkiety jak i oprawy wiszące w jednakowej stylistyce. Ciekawą propozycją są klasyczne oprawy z rodziny MONTPARNASSE oraz nowoczesne w formie lampy CALVI. Obie te rodziny występują w dwóch wersjach kolorystycznych: polerowanym chromie oraz wykończeniu czarnym.

Najpopularniejszym typem oświetlenia zewnętrznego jest oświetlenie elewacyjne. Astro Lighting proponuje swoim klientom kinkiety ARTA oraz  CHIOS. Tego typu oświetlenie powinniśmy zamontować w najczęściej uczęszczanych obszarach wokół domu. Oprawy te bez problemu współpracują z czujnikami ruchowo-zmierzchowymi, więc nie grożą nam duże rachunki za prąd, a dodatkowo będziemy informowani o nieproszonych gościach w pobliżu naszego domostwa.

Pełną ofertę lamp zewnętrznych i ogrodowych znajdą Państwo na stronie AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA, wyłącznego dystrybutora na polskim rynku produktów ASTRO LIGHTING.

www.aurorats.pl

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here