Najlepsze roboty sprzątające w atrakcyjnych cenach

0
93

O ile jeszcze kilka lat temu roboty sprzątające postrzegane były jako luksusowe urządzenia, na które mogły sobie pozwolić jedynie zamożne osoby, to z czasem na rynku pojawiło się więcej producentów. Większa konkurencja przełożyła się na coraz przystępniejsze ceny, dzięki czemu obecnie każdy może znaleźć dla siebie robota sprzątającego dopasowanego do możliwości posiadanego budżetu.

  1. Czy robot sprzątający to przydatne urządzenie?
  2. Co oferują odkurzacze automatyczne?
  3. Jak wybrać automatyczny odkurzacz?
  4. Najlepsze roboty sprzątające

Odkurzacze automatyczne mogą oferować również inne przydatne funkcje, czego najlepszym przykładem jest mopowanie podłogi. Zróżnicowana oferta takich urządzeń może jednak utrudnić wybór osobom, które nie śledzą na bieżąco nowych technologii i nie wiedzą, jaki odkurzacz automatyczny będzie najlepiej odpowiadał ich potrzebom. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci wybrać taki automatyczny odkurzacz, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Czy robot sprzątający to przydatne urządzenie?

Zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i biurach, coraz częściej można spotkać roboty sprzątające. Są to bardzo przydatne urządzenia, które ułatwiają codzienne obowiązki i sprawiają, że stają się one mniej czasochłonne. To właśnie duża oszczędność czasu jest największą korzyścią, na jaką mogą liczyć właściciele takich urządzeń. Przykładowo, jeżeli ktoś co 3 dni poświęca 10 minut na sprzątanie, to w ciągu jednego roku przeznacza na to ponad 20 godzin! To oznacza, że korzystanie z robota w skali kilku lat pozwala zaoszczędzić nawet kilka wolnych dni.

Robota można ustawić zgodnie z preferencjami domowników, więc codziennie o określonej godzinie może odkurzyć mieszkanie, aby zawsze było czyste. Takie rozwiązanie docenią przede wszystkim alergicy oraz właściciele zwierząt. Roboty projektowane są w taki sposób, że bez problemu dotrą nawet w trudno dostępne miejsca, a dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii (nawigacja laserowa, czujniki przeszkód) nowoczesne modele świetnie radzą sobie z wykrywaniem przeszkód.

Co oferują odkurzacze automatyczne?

Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem przybywa osób, które stawiają na roboty sprzątające, szczególnie że dobre modele można znaleźć w cenach zaczynających się już od kilkuset złotych. Przydatne funkcje i opcje, w jakie wyposażone są te urządzenia to między innymi:

  • ręczne sterowanie – przydaje się wtedy, gdy chce się szybko odkurzyć konkretny obszar,
  • harmonogram sprzątania – można wybrać zarówno godziny, jak i dni tygodnia,
  • automatyczny powrót do stacji ładowania – jeżeli podczas pracy urządzenie odnotuje niski poziom baterii, wróci do stacji i później będzie kontynuowało odkurzanie,
  • mopowanie podłogi – pozwala szybko odświeżyć podłogę,
  • wirtualne ściany – korzystając z aplikacji, można łatwo wskazać miejsca na mapie mieszkania, do których robot nie będzie miał dostępu,
  • automatyczne opróżnianie pojemnika – niektóre modele dostępne są ze specjalną nakładką, która automatycznie opróżnia pojemnik na kurz.

Najlepsze roboty sprzątające

Jeżeli chcesz łatwo znaleźć porządnego robota, koniecznie zajrzyj do najnowszego zestawienia obejmującego najlepsze roboty sprzątające. Uwzględniono w nim modele takich producentów jak Xiaomi, Dreame, Medion i Roborock.

Jak wybrać automatyczny odkurzacz?

Wybierając dla siebie nowy odkurzacz automatyczny, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, czas pracy akumulatora, opinie użytkowników oraz cenę. Czasami można znaleźć model innej firmy o bardzo zbliżonych parametrach, ale w dużo lepszej cenie.

Artykuł sponsorowany

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here