Jakimi serwetkami ozdobić świąteczny stół?

0
2653

Świąteczne spotkania przy suto zastawionym stole to ważny element polskiej tradycji. Jeśli przygotowujesz się do takiego wydarzenia, zadbaj nie tylko o dobór właściwego menu, ale i o eleganckie nakrycie stołu. Efektowna dekoracja pomoże w stworzeniu prawdziwie świątecznego klimatu, co z pewnością doceni każdy z uczestników takiego wydarzenia.

Przy dekorowaniu stołu warto posiłkować się ozdobnymi serwetkami, z których możesz wykonać m.in. eleganckie ruloniki na sztućce. Dzięki dużej różnorodności tego typu produktów, przygotowanie oryginalnej, świątecznej dekoracji stołu, nie powinno sprawić Ci większych trudności. Jakie rodzaje serwetek najlepiej nadają się do przygotowania świątecznych dekoracji na stół? Czy warto inwestować w ich najdroższe, materiałowe wersje?

Okolicznościowe wzory i aplikacje

Na rynku produktów dekoracyjnych znajdziesz tysiące wzorów serwetek dedykowanych różnym wydarzeniom okolicznościowym, w tym świętom Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Serwetkami z okolicznościowym motywem ozdobisz każdy świąteczny stół, zbudujesz nastrojowy klimat i sprawisz, że wizualna oprawa uroczystego obiadu czy kolacji będzie naprawdę wyjątkowa. Największą różnorodność świątecznych wzorów znajdziesz wśród serwetek papierowych, które charakteryzują się przystępną ceną i dość dużą łatwością, jeśli chodzi o formowanie je w określone kształty. Jeśli jednak zależy Ci na zachowaniu większej trwałości kształtu i chcesz stworzyć eleganckie dekoracje przestrzenne – ustawiane pionowe, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup serwetek flizelinowych.

Właściwa kolorystyka

Żonglowanie serwetkami w różnych kolorach to sprytny sposób na zmianę stołowej dekoracji bez konieczności zmiany podstawowej zastawy stołowej. Stosując określony kolor serwetek i łącząc go z innymi, drobnymi dekoracjami, na przykład ze świecami dekoracyjnymi lub bukietem kwiatów, możesz osiągnąć niezwykle spektakularny efekt. W takiej sytuacji nie ma konieczności zmiany obrusu, naczyń czy sztućców. Wystarczy zmienić kolor serwetek i pozostałych, stołowych dekoracji, a nakrycie stołu zyska zupełnie nowy wygląd.

Czy warto inwestować w serwetki materiałowe?

Jeśli szukasz dekoracji w świąteczne wzory, najlepiej pozostać przy klasycznych serwetkach papierowych. Materiałowe wersje tego typu dekoracji najczęściej spotyka się w wersji jednokolorowej, pozbawionej dodatkowych dekorów i elementów zdobiących. Zwykle stosuje się je w eleganckich restauracjach, a także przy organizacji wesel. W zastosowaniach typowo domowych, dekoracyjne serwetki z papieru lub trwalszej od niego flizeliny powinny w zupełności wystarczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here