4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając baterię umywalkową

0
3479

Urządzając pomieszczenie, jakim jest łazienka, często kierujemy się wyglądem poszczególnych elementów wyposażenia i jakością ich wykonania. Niestety, zapominamy o kilku szczegółach, które mogą sprawić, że nasza łazienka będzie nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając baterię umywalkową.

1. Dużo zależy od miejsca montażu baterii umywalkowej 

Bardzo istotne jest, aby wybierając czy to umywalkę, czy baterię umywalkową, pamiętać, że tworzą one całość, ponieważ każda bateria oraz umywalka, przystosowane są do innego rodzaju montażu. Wpływa na to nie tylko samo dobranie zestawu składającego się z umywalki i baterii, ale również doprowadzenie wody, które jest zastosowane w naszej łazience.

2. Baterie umywalkowe na czasie

Remont łazienki to niemałe wyzwanie. Wybór odpowiedniego wyposażenia zaczyna się przeważnie od kwestii wyglądu, ponieważ łazienka również powinna cieszyć oko, jak każde inne pomieszczenie w naszym ukochanym mieszkaniu lub domu. Do tego wszystkiego powinna być spójna z panującym w nim wystrojem. Obecnie, na rynku mamy możliwość wyboru wielu ciekawych baterii umywalkowych, które nie tylko zaskakują nas kształtem i wykończeniem, ale również technologią, w jaką są uzbrojone. Coraz częściej montuje się baterie umywalkowe bezpośrednio na umywalce lub blacie. Coraz rzadziej montowane są te naścienne, chociaż to równie dobre rozwiązanie. Do łask wracają tradycyjne rozwiązania, takie, jak chociażby dwa ozdobne kurki. Dla bardziej wygodnych, producenci proponują mieszacze lub baterie działające na fotokomórkę.

3. Proporcje i kształt też są ważne

Wybierając baterię umywalkową, musimy pamiętać o zachowaniu proporcji i kształtu względem naszej umywalki. Zapewne każdy z nas miał kiedyś możliwość korzystania z takiej toalety, gdzie kran był tak krótki, że uniemożliwiał komfortowe umycie rąk. Starajmy się dobierać wielkość baterii proporcjonalnie do umywalki, aby korzystanie z tego kompletu było komfortowe oraz estetyczne. 

4. Dobra bateria umywalkowa to oszczędna bateria

Decydując się na baterię, powinniśmy zwrócić też uwagę na jeszcze jeden aspekt, jakim jest perlator. Ten element pozwoli nam bowiem nie tylko chronić środowisko, ale również zaoszczędzić niemałe pieniądze w skali roku.  Dzięki napowietrzaniu wody przy końcu wylewki, oszczędności na wodzie mogą sięgnąć nawet 60%. Inną przydatną funkcją w baterii umywalkowej mogą okazać się ograniczniki, które sprawiają, że nasz kran nie odda więcej niż 6l wody na minutę. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie, kiedy nasze dziecko upodoba sobie zabawę kranem w łazience.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here