Jak urządzić łazienkę komfortową dla wszystkich członków rodziny?

0
1406

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystają absolutnie wszyscy członkowie rodziny, a także odwiedzający Wasze cztery kąty goście. Z tego powodu, powinna być urządzona w taki sposób, aby wszyscy domownicy i odwiedzający mogli z niej korzystać w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Urządzanie łazienki jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy wiecie, że będą korzystać z niej malutkie dzieci lub osoby starsze.

Bidet oraz WC z funkcją bidetu

Jednym z ważnych elementów wyposażenia łazienki są bidety, które ułatwiają dbanie o higienę intymną. To rozwiązanie doceniają szczególnie panie, które w dużym stopniu są narażone na infekcje w okolicy krocza, a ponadto większość z nich regularnie przechodzi miesiączki. W czasie okresu troska o higienę powinna być jeszcze bardziej nasilona, gdyż w tych dniach ryzyko infekcji dodatkowo rośnie, a osiągnięcie stanu poczucia świeżości jest trudniejsze do osiągnięcia. Jeżeli rozmiary łazienki nie są duże, instalacja bidetu może nie wchodzić w grę. Na szczęście producenci wyposażenia łazienek przygotowali rozwiązanie również na tę okoliczność – WC z funkcją bidetu. Jego wygląd z zewnątrz właściwie nie różni się niczym od tradycyjnej muszli toaletowej. Dodatkiem jest jedynie wystająca z tyłu głowica myjąca oraz panel sterowania. Korzystanie z WC z funkcją bidetu wbrew obawom niektórych osób jest absolutnie higieniczną metodą, ponieważ urządzenie korzysta z dodatkowych filtrów i systemów odkażania.

Brodzik dopasowany do mieszkańców

Właściciele niedużej łazienki zazwyczaj decydują się na zamontowanie w niej prysznica zamiast wanny, który zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. W ostatnim czasie modne są płytkie brodziki, a niektórzy wręcz decydują się na rezygnację z niego na korzyść płytek z dodatkową izolacją oraz odpływem liniowym. Takie rozwiązanie ma swoje zalety – po pierwsze jest wygodne dla osób starszych lub chorych, które mogą doznawać trudności podczas wchodzenia do wysokiego brodzika, a po drugie służy łatwiejszemu utrzymywaniu porządku i czystości we wnętrzu. Jeżeli jednak posiadacie małe dzieci lub planujecie niebawem powiększyć rodzinę – płytki brodzik może z czasem okazać się problematyczny. O ile maluszka można łatwo i szybko wykąpać w plastikowej wanience, o tyle mycie kilkulatka pod prysznicem z płaskim dnem może nie być komfortowe. Warto więc przemyśleć dokładnie wyposażenie łazienki z wyprzedzeniem, mając na uwadzę aktualną sytuację rodziny oraz oczekiwane zmiany w niedalekiej przyszłości. Dzięki temu, macie szansę oszczędzić sobie niektórych problemów, a także pieniędzy, których wydatek wiązałby się z ewentualnym remontem czy wymianą wyposażenia w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here