Drewno jako podłoga – dlaczego warto wybrać drewniane deski podłogowe?

0
4400

Drewno – synonim szlachetności, dobrego wyglądu i trwałości. Pomimo coraz atrakcyjniejszej konkurencji, jaką są panele podłogowe, docenianie ze względu na niższą ceną i szeroki wachlarz wzorów i kolorów, drewno jest stale wybierane na wykończenie podłogi w naszych domach. Dlaczego warto wybrać ten szlachetny, naturalny materiał? Czym zasłużyło sobie na taki szacunek ? wyjaśnimy w poniższym artykule…

Bliżej natury –

drewno jest materiałem ekologicznym, naturalnym. Nie zawiera szkodliwych substancji i może zostać poddane recyklingowi, a jeżeli będzie w bardzo złym stanie, rozłoży się bardzo szybko, ulegając biologicznej korozji. Drewno nie wydziela do środowiska szkodliwych substancji, ani podczas jego użytkowania, ani także podczas rozkładu. Jest bezpieczne dla jego użytkowników i otoczenia. Z pewnością może być stosowane we wnętrzach przeznaczonych dla bardzo wrażliwych osób – alergików, małych dzieci. Panele natomiast są nasączone szkodliwymi substancjami, które wydzielają się podczas ich mozolnego rozkładu. Drewno poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, a jakim się znajduje, ponieważ oczyszcza je i nawilża.

Ciepłe, przyjemne w dotyku drewno wprowadza do wnętrza przyjemny klimat. Widoczny rysunek drewna, wyczuwalne słoje, sprawiają bardzo miłe wrażenie, a spacer bosą stopą po drewnianej podłodze będzie niepowtarzalnym uczuciem, którego nie zapewni nam żaden panel.

Unikatowość

Każda drewniana deska jest inna. Rysunek słojów, sęki, kolor – to wszystko powoduje, ze podłoga drewniana jest produktem wyjątkowym i unikatowym. Deska drewniana to produkt nieszablonowy, niepowtarzalny. Dzięki temu uzyskany efekt jest jedyny w swoim rodzaju, i do tego wygląda bardzo naturalnie. Aby dostosować projekt podłogi do indywidualnych potrzeb, mamy także możliwość wykończenia drewniej podłogi w kolorze jaki sobie wybierzemy. Wszystko to powoduje, że drewniana podłoga jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego miłośnika naturalnego piękna. Stosując panele, mamy do wyboru jeden wzór, wielokrotnie powtarzalny na każdym elemencie, przez co uzyskany efekt końcowy często wygląda nienaturalnie i możemy go spotkać u kilku innych znajomych, zaopatrujących się w tym samym markecie budowlanym.

Inwestycja na pokolenia

Drewno jest tworzywem cenionym ze względu na swoje właściwości. Dzięki właściwej pielęgnacji i impregnacji udaje nam się podnieść, i tak już wysoką odporność i trwałość tego naturalnego materiału.

Często zniechęca nas wysoki koszt drewnianej podłogi i dlatego wybieramy panele, które sa tańsze, ale…nie wiemy o tym, że w przypadku uszkodzenia paneli, ich wytarcia, zarysowania nawet jednego elementu, musimy rozbierać  całą podłogę lub całkowicie ją wymienić. TAK więc panele są inwestycją tylko na kilka lat, gdyż nie mamy możliwości ich odnowienia. Inaczej jest natomiast w przypadku drewnianej podłogi. Możemy poddawać ja renowacji, czyli w przypadku jej zarysowania, uszkodzenia wykonujemy zabieg nazywany cyklinowaniem. Polega on na ścieraniu cieniutkiej warstwy wierzchniej drewna, wraz z zarysowaniami i uszkodzeniami. Następnie nanosi się na drewno impregnat  – olej lub lakier – i możemy cieszyć się atrakcyjną, nową drewnianą podłogą. Bez konieczności jej wymiany. Podobnie w przypadku uszkodzenia jednej deski, możemy wymienić tylko ten element, nie musimy dokonywać rozbiórki całej podłogi. Dlatego mówi się, że drewniana podłoga jest inwestycją na pokolenia. Jest produktem nie do zdarcia.

Prosty montaż

Dawniej często zniechęcaliśmy się do zakupu drewnianej podłogi, gdyż mieliśmy problem z jej montażem. Panele wydawały się łatwiejsza alternatywą. Jednak obecnie drewniane deski podłogowe są przygotowane demontażu, możemy zdecydować się na zakup zaimpregnowanych już elementów drewnianych. Układa się je szybki i łatwo, a efekt jest zawsze atrakcyjny i pewny!

Drewno ze względu na swoje właściwości jest wykorzystywane w wielu dziedzinach życia od zawsze. Produkcja mebli, budowa konstrukcji budynków, aranżacja przestrzeni zewnętrznych, ogrodów prywatnych i publicznych. Obecnie, dzięki bardzo skutecznym metodom impregnacji, jest to materiał bardzo trwały i chętnie wykorzystywany dobudowy garaży i wiat samochodowych, w których drewno idealnie opiera się negatywnemu działaniu czynników zewnętrznych. Jeżeli poszukują Państwo trwałej wiaty garażowej, zapraszamy tu : https://ogrodolandia.pl/wiaty-garazowe

Drewniana podłoga od zawsze ma swoich zwolenników. Doceniania za ponadczasową klasę, trwałość stała się ulubionym , prestiżowym wręcz produktem. Jest wyznacznikiem dobrego gustu gospodarzy i przedmiotem zazdrości sąsiadów, dlatego warto mieć ją u siebie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here