Zastosowanie kompresora

0
2001

Sprężarki bardzo często są mylone z kompresorami. Mimo iż jest to bardzo zbliżone zagadnienie, w pewnym sensie od siebie zależne, warto wiedzieć na czym polega różnica. Sprężarki dzielą się na kilka rodzajów, a jednym z nich są właśnie kompresory. Pozostałe rodzaje sprężarek to chociażby wentylatory bądź dmuchawy. Tak więc każdy kompresor jest sprężarką, natomiast nie wszystkie sprężarki są kompresorami.

Wykorzystanie kompresora

Urządzenie to jest odpowiedzialne za dostarczanie powietrza w dużym ciśnieniu. Jest to jeden z podstawowych elementów warsztatów motoryzacyjnych, wulkanizacji opon. Przy jego użyciu bezproblemowo możemy napompować koła lub materac. Jest on niemal dostępny na każdej stacji paliwowej, gdzie możemy sprawdzać oraz ewentualnie napełniać powietrze w oponach naszych samochodów bądź rowerów. Kompresory używamy do malowania zarówno lakierniczego w odniesieniu do motoryzacji bądź chociażby statków. Możemy za jego pośrednictwem malować nasze mieszkania lub ogrodzenia. Dzięki temu możemy zużywać mniejsze ilości farby, a powierzchnie malowane nie będą miały zacieków. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy okazję nurkować bądź uczestniczyć w zabawie jaką jest paintball, najprawdopodobniej spotkaliśmy się z kompresorem. Kompresor znajduje zastosowanie również w narzędziach pneumatycznych, takich jak przykładowo klucze bądź szlifierki. Podróż samochodem w upalne dni bez klimatyzacji to zapewne mało przyjemne doświadczenie. Dzięki kompresorowi schładzanie powietrza wewnątrz pojazdów jest możliwe.

kompresor

Jaki model wybrać?

Przymierzając się do zakupu kompresora warto przeanalizować cele, w których będziemy wykorzystywać to narzędzie. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo zróżnicowanych modeli. Cena przekłada się na parametry, dlatego jeśli zamierzamy często używać to narzędzie warto wybrać model o wyższych parametrach. Jeśli przykładowo chcemy wykorzystywać to urządzenie do piaskowania, konieczne będzie wydanie dużo większej kwoty. Kompresory śrubowe pozwolą w tym przypadku na pracę nawet 24h na dobę przy dużej intensywności. Chcąc wykorzystywać to urządzenie w warunkach domowych, przykładowo do czyszczenia kosiarki możemy wybrać model o niższych wskaźnikach pojemności oraz mocy wyrażonej w barach. Przymierzając się do zakupu kompresora do domowych warunków pojemność 10 litrów powinna być wystarczająca. Do bardziej wymagających czynności warto wybierać modele o zdecydowanie większej pojemności, przykładowo 50 litrów. Sugerujmy się także wydajnością oraz ciśnieniem roboczym każdego kompresora.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here