Wybieramy umywalkę wiszącą – co będzie najważniejsze?

0
1562

Umywalki wiszące to częsty widok w polskich domach czy mieszkaniach, ale także w miejscach publicznych. Są małe, łatwe w montażu i stylowe, dzięki czemu łatwo dopasować je do praktycznie każdej łazienki. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze umywalki wiszącej, czym się cechują i ile zapłacisz? Przeczytaj ten krótki poradnik, a wszystkiego się dowiesz!

Umywalki wiszące – skąd ta popularność?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, dlaczego umywalki wiszące są tak popularne i tak często widujemy je w różnych miejscach? Za posiadaniem takiego wyposażenia sanitarnego przemawia wiele rzeczy. Po pierwsze jest to cena – umywalki wiszące można kupić już praktycznie od około 80 złotych, co jest dość trudne w przypadku, chociażby umywalek na blatowych. Dzięki swojej przystępności zagościły w wielu polskich domach. Innym atutem umywalek wiszących są ich rozmiary, gdyż rzadko kiedy przekraczają ok. 50 centymetrów szerokości. Oczywiście, nie są one pozbawione wad – przez swój stosunkowo niewielki rozmiar służą głównie do mycia rąk, jeśli jednak nie potrzebujesz czegoś więcej i chcesz zaoszczędzić miejsca w swojej łazience – będzie to doskonały wybór.

Umywalki wiszące – montaż i informacje ogólne

Umywalki wiszące są również niezwykle proste, jeśli chodzi o montaż – to kolejna zaleta, która przykuwa oko Polaków do wyboru takich artykułów łazienkowych. Przymocowanie w większości egzemplarzy umywalek wiszących możliwe jest przy pomocy śrub mocujących. Niektóre z nich posiadają jednak montaż na postumentach i półpostumentach, czyli na potocznie nazywanych – nogach oraz półnogach. Umywalki wiszące to zdecydowanie elegancki i minimalistyczny oraz klasyczny rodzaj artykułu sanitarnego, który łatwo dopasować do praktycznie każdej aranżacji Twojej łazienki. Przy montażu umywalki wiszącej trzeba mieć jednak pewną rzecz na uwadze – wszystkie elementy, w tym mocujące są widoczne. Oznacza to, iż trzeba zdecydowanie możliwie jak najbardziej przymocować ją elegancko i prawidłowo, aby nie odstraszała swoich gości samym już wyglądem.

Dodatkowo dobrym pomysłem może być zainwestowanie w elegancki syfon czy baterię, które nieco przełamią standardowy styl i prostotę. Istotnym elementem jest ponadto sam kształt umywalki wiszącej – większość z nich prezentuje się w formie zaokrąglonej, ale można też znaleźć nieco bardziej „kwadratowe” egzemplarze. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i designu Twojej łazienki. Pomimo dość niewielkich kosztów umywalki wiszące cechuje dość dobra żywotność, gdyż większość rekomendowanych producentów obejmuje je nawet 10-letnią gwarancją. Ponadto ich prostota i niewielkie wymiary sprawiają, iż możesz je zamontować również w pomieszczeniach gospodarczych oraz jeśli prowadzisz firmę – w miejscach, w których potrzebujesz dostępu do bieżącej wody.

Umywalka wisząca – prawdziwy król polskich łazienek

Podsumowując – umywalki wiszące to świetny wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić na części wyposażenia łazienki lub cenią sobie minimalizm. Jest to też doskonałe rozwiązanie, kiedy musisz wygospodarować więcej przestrzeni kosztem jakiegoś elementu artykułów sanitarnych. Zaletami umywalek wiszących są ich ceny oraz jakość wykonania w porównaniu do niej, a także niewielkie rozmiary i łatwy montaż, któremu sprosta nawet laik. Jeśli zatem spełniasz wszystkie powyższe warunki, szukasz rozwiązania praktycznego i taniego – umywalka wisząca jest wprost stworzona dla Twojej łazienki.

Chcesz zaaranżować swoją łazienkę w dobrym stylu? Zrób to ze sklepem Internetowym Smartlazienka.pl, odwiedź nas na: https://smartlazienka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here