Sklep Senpo – 3 wskazówki, jak wybrać idealny materac

0
3258

Urządzając miejsce do spania wielu ludzi zwraca baczną uwagę na wystrój sypialni, jakość pościeli, a nawet piżamy, zapominając jednak o materacu. Tymczasem to od jego jakości, budowy i dopasowania do potrzeb właścicieli zależy, czy rano obudzą się oni wypoczęci czy zmęczeni. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni dla siebie materac, sprawdź, jak sklep Senpo może Ci w tym pomóc.

  1. Kupując materace zdrowotne w sklepie, sprawdź ich twardość
  2. Sklep Senpo radzi – wybierz odpowiedni rodzaj wypełnienia
  3. Higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości pokrowce na materace

Materac należy dobierać, biorąc pod uwagę wzrost, wagę i upodobania osób, które będą na nim spały. Nie warto kierować się zasadą, według której im twardszy będzie materac, tym zdrowiej dla kręgosłupa. Twardość materaca, podobnie jak inne jego parametry, powinna umożliwiać przyjęcie w trakcie snu naturalnej pozycji ciała.

Kupując materace zdrowotne w sklepie, sprawdź ich twardość

To, jak twardy powinien być materac, zależy nie tylko od preferencji osoby, która będzie na nim spać, ale głównie od wagi. Dobrze dobrany materac jest podparciem dla kręgosłupa, odciąża go i pozwala odpocząć w naturalnej pozycji. Kiedy śpimy na zbyt twardym materacu, kręgosłup jest cały czas napięty, a naczynia krwionośne ściśnięte, przez co mogą drętwieć nogi lub ręce, natomiast na zbyt miękkim materacu, kręgosłup wygina się w łuk, analogicznie do postawy przybieranej podczas leżenia na hamaku. Przestrzenie międzykręgowe są więc ściśnięte i nie docierają do nich płyny, a kręgosłup nie odpoczywa, dlatego rano wstajemy z bólem pleców.

Wybierając materace zdrowotne w sklepie Senpo warto zwrócić uwagę na oznaczenia twardości. Najpopularniejsze to H2 – przeznaczone dla osób o wadze poniżej 80 kg, i H3, które są odpowiednie dla osób o wadze z przedziału 80-100 kg. Materace H1 przeznaczone są głównie dla dzieci, natomiast H4 dla osób ważących powyżej 100 kg. Pod uwagę należy również wziąć wzrost – u osób wyższych waga rozkłada się inaczej niż u osób niższych, co często determinuje wybór twardości materaca.

Sklep Senpo radzi – wybierz odpowiedni rodzaj wypełnienia

Na komfort snu i odpoczynku wpływa również wypełnienie materaca. Profesjonalni dystrybutorzy, tacy jak sklep Senpo, posiadają w swojej ofercie materace:

  • kieszeniowe, w których sprężyny są ze sobą połączone cienkimi woreczkami, tzw. kieszeniami. Te materace zapewniają komfortowe podparcie dla kręgosłupa, a tym samym wygodę snu. Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje osobno, materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, chociaż można mieć pewne problemy z obracaniem się na nim.
  • lateksowe – równie wygodne jak materace kieszeniowe. Ich budowa szczególnie sprzyja alergikom, ponieważ pianka lateksowa ma właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Materace lateksowe są trwałe, elastyczne i zapewniają komfortowy i wygodny sen.
  • piankowe – wypełnione pianką poliuretanową, wysokoelastyczną lub termoelastyczną. To materace stosunkowo proste w budowie, ale wygodne, szczególnie dla osób o niskiej wadze i dzieci. Po zmniejszeniu obciążenia, pianka powoli wraca do pierwotnego kształtu.

Higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości pokrowce na materace

Dla wygody snu nie mniejsze znaczenie od jakości materaca mają pokrowce. Warto wybierać te wykonane z niemechacących się materiałów. Pokrowce na materace przyjmują na siebie największą ilość zabrudzeń, dlatego dobrym wyborem są te z możliwością ściągania i prania w pralce – dzięki temu można łatwo utrzymać je w czystości i zapewnić sobie higienę snu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here