Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

0
3321

Niegdyś niezwykle popularne, w ostatnich dziesięcioleciach niemal zupełnie zapomniane, wanny wolnostojące ponownie wracają do łask. Dziś takie wanny prezentują się jednak już zupełnie inaczej niż w latach 60-tych i 70-tych minionego wieku. Współczesne wanny tego typu mają niezwykle dekoracyjny charakter i z równym powodzeniem możemy instalować je zarówno przy jednej ze ścian, jak w centralnym punkcie, na środku łazienki – oczywiście pod warunkiem, że sama łazienka ma odpowiednio duży metraż. Jeśli decydujemy się na wybór wanny wolnostojącej jako alternatywy dla prysznica czy klasycznej wanny zabudowanej, jaki jej rodzaj wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując taką wannę?

Rodzaje wanien wolnostojących

Dzięki rozwojowi firm zajmujących się produkcją wyposażenia łazienkowego, dziś w sprzedaży znajdziemy dziesiątki typów takich wanien. Możemy zdecydować się na zakup klasycznej wanny w kształcie prostokąta, wybrać wannę w formie koła lub najbardziej popularną wannę wolnostojącą owalną. Taka wanna może mieć bardziej regularny, geometryczny kształt, może być również niesymetryczna, niezwykle designerska. Jeśli dysponujemy większymi funduszami, możemy zdecydować się na zamówienie produktu ściśle dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb, przygotowanego na zamówienie. Oczywiście współczesne wyposażenie wanien wolnostojących jest również znacznie bogatsze od tego, z czym mieliśmy do czynienia kilkadziesiąt lat temu. Dziś wanny wolnostojące dostępne są w wersji z hydromasażem lub biczami wodnymi i przy nieco większym budżecie, każdy może pozwolić sobie na tego typu luksus.

Materiałami, z jakich najczęściej wykonuje się tego typu wanny, jest akryl i metal. Ten ostatni materiał sprawia, że wanny wolnostojące można stylizować na starsze, niż są w rzeczywistości. W sprzedaży znajdziemy m.in. wanny metalowe blaszane, emaliowane i stalowe. Znacznie rzadziej spotyka się wanny żeliwne, które są wyjątkowo ciężkie i drogie. Oczywiście przy dużym budżecie można pozwolić sobie na zakup wanny kamiennej, szklanej czy nawet drewnianej.

Na co zwrócić uwagę, kupując wannę wolnostojącą?

Prócz dopasowania kształtu i rozmiaru wanny do charakterystyki naszej domowej łazienki, warto zwrócić również uwagę na dodatkowe wyposażenie wanny. Przykładem mogą być nóżki z regulacją wysokości, co pozwoli dostosować wysokość montażu wanny do szczególnych potrzeb użytkowników, dodatkowy schodek lub demontowana poręcz, która ułatwi wchodzenie i wychodzenie z wanny, czy specjalny zagłówek, który podniesie komfort kąpieli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here