Umywalka nablatowa – 5 powodów, które przekonają Cię do jej zakupu

0
4951

Stając przed wyzwaniem wybrania umywalki do łazienki, z pewnością zastanawiasz się nad najróżniejszymi modelami. Jednym z nich jest też umywalka nablatowa. Oto 5 zalet tego rozwiązania, które przekonają Cię do jego zakupu – sprawdź to!

Zastosowanie blatu = więcej miejsca do przechowywania

Nie ulega wątpliwości, że już samo zastosowanie blatu niesie z sobą wymierną korzyść. Jest nią zwiększenie przestrzeni do przechowywania w łazience. W ten sposób zyskujesz zatem dodatkowe miejsce, na którym możesz postawić potrzebne kosmetyki czy też inne akcesoria. W przypadku umywalek montowanych bez blatu stanowi to pewną trudność – już samo postawienie mydelniczki sprawia niemały problem, gdyż najczęściej trzeba tu sięgnąć po akcesoria wiszące.

Brak chlapania na blat wokół umywalki

Wysoki rant umywalki sprawia, że woda nie rozchlapuje się tak mocno dookoła umywalki. Blat jest więc w mniejszym stopniu narażony na zniszczenie na skutek kontaktu z wodą. Co więcej, dzięki podwyższonej krawędzi wykonywanie czynności higienicznych jest także wygodniejsze. Pomyśl chociażby o tym, jak komfortowe może być mycie twarzy czy golenie się przy takiej umywalce.

Łatwość utrzymania czystości na blacie

Decydując się na montaż umywalki nablatowej, sprawisz również, że strefa umywalkowa stanie się znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Dlaczego? Umywalka styka się z blatem pod takim kątem, że można do niego łatwo dotrzeć podczas sprzątania. Nie musisz więc martwić się tym, że kurz czy zabrudzenia będą wchodzić w wąską szczelinę, z której nie da się ich później wyciągnąć. Zastosowanie umywalki nablatowej stanowi więc świetny wybór w sytuacji, gdy zależy Ci zachowaniu maksymalnej, higienicznej czystości w pomieszczeniu.

Przyłącza ukryte przed wzrokiem

Umywalki nablatowe najczęściej kompletuje się od razu z szafkami. W ten sposób nie tylko zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków, lecz jednocześnie zakrywasz nieestetyczne rury i przyłącza – szczególnie wtedy, gdy zdecydujesz się na wybór szafki z zamykanymi drzwiczkami. W ten sposób pomieszczenie będzie się prezentować nad wyraz estetycznie. Co ciekawe, nowoczesne trendy aranżacyjne stawiają na wyeksponowanie elementów montażowych – tak by były doskonale widoczne i uzupełniały aranżację wnętrza. Wykorzystując umywalkę nablatową, możesz osiągnąć także taki efekt – wszystko zależy od Twojego gustu.

Nietuzinkowy design

Nie ulega wątpliwości, że umywalki nablatowe stanowią zdecydowaną większość dostępnych na rynku modeli. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu akcesoriów o zróżnicowanym designie. Umywalki nablatowe są dostępne w przeróżnych kształtach – od klasycznych, kwadratowych po idealnie okrągłe i nie tylko. Do ich wykonywania stosuje się także różne materiały. Możesz spotkać się z modelami wykonanymi z ceramiki, naturalnego kamienia, a nawet przezroczystego szkła. Z pewnością znajdziesz więc taką umywalkę, która będzie pasować do aranżacji Twojej łazienki!

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here