Dlaczego warto wybrać projektanta wnętrz?

0
2718

Dom to miejsce, w którym zazwyczaj spędzamy naprawdę sporą część naszego życia. Najbliższe otoczenie wywiera ogromny wpływ na codzienność, potrafi zarówno inspirować nas do działania i stanowić azyl do regeneracji sił, jak i drażnić i wprowadzać niepotrzebny chaos. Warto zatem zaaranżować naszą przestrzeń zgodnie z naszym gustem oraz optymalnie wykorzystać przestrzeń, sprawiając zarazem, że nasze domowe życie będzie wygodne i przyjemne. Z pomocą przychodzą właśnie architekci wnętrz.

Wspólna wizja

Opracowanie dobrego projektu wnętrza zaczyna się od wywiadu przeprowadzonego przez projektanta. Inwestor przedstawia swój styl życia oraz gust. Projekt będzie uwzględniać powierzchnię projektowanej przestrzeni oraz funkcjonalność, którą ma pełnić. To ważne jaką rolę pełnić będą poszczególne pomieszczenia, czy klient ma liczną rodzinę czy mieszka sam, a może pracuje w domu. Potrzebne będzie wyznaczenie stref pracy, wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. Czasami jednak bywa, że klient nie ma pomysłu na wnętrza i potrzebuje pomocy projektanta. To żaden problem, projektanci posiadają zazwyczaj pokaźną kolekcję zdjęć i archiwalnych realizacji, które mogą posłużyć za inspirację, zawsze lepiej pokazać pewne rozwiązania, które na pierwszy rzut oka nie wydają się tak oczywiste, a mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Optymalizacja przestrzeni

To co odróżnia wnętrza zaprojektowane przez profesjonalistów od tych zaaranżowanych przez amatorów, to przestrzeń. Powierzchnia zaplanowana jest w sposób logiczny i strefowy, nigdy nie sprawia wrażenia zagraconej, bowiem projektanci specjalizują się w optymalizacji przestrzeni. Nawet niewielkie metraże nie stają się przytłaczające, gdyż z pomocą przychodzą dedykowane rozwiązania i możliwość wykonania konstrukcji na wymiar. Gotowa realizacja projektu często potrafi pozytywnie zaskoczyć przyszłych mieszkańców, którzy dopiero wtedy potrafią docenić potencjał nawet niewielkiej przestrzeni. Oczywiście projektanci okażą się pomocni podczas aranżacji również wielkich metraży, w tym przypadku czuwać będą nad proporcjami, tak, aby wnętrze wnętrza nie wyglądało na wybrakowane i tworzyło spójną całość.

Specjalistyczna wiedza na wagę złota

Każdy kto stanął przed wyzwaniem samodzielnego zaaranżowania przestrzeni i przed remontem, doskonale wie, że jest to droga pełna wzlotów, ale i upadków. Nie posiadając fachowej wiedzy często można popełnić błędy które w przyszłości dadzą o sobie znać. Współpracując z projektantem, minimalizujemy to ryzyko. Dobre studia projektowe posiadają własne zaplecze budowlane, jak i stolarskie, pracują z zaufanymi ekipami, które mogą polecić do realizacji. Projektant wnętrz czuwa jad jakością wykonywanych prac budowlanych i zna się na właściwościach materiałów. Bez problemu dobierze odpowiednią farbę i rodzaj budulca na meble do wymagających pomieszczeń, np. mających styczność z wilgocią. Podpowie także jakie triki można zastosować. Projektując wnętrza na własną rękę, często przechodzą nam koło nosa naprawdę ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here