Tkaniny we wnętrzach

0
2598

Podobnie jak kolory, czy światło, również tekstylia w każdym wnętrzu wpływają na jego nastrój i energię od niego bijącą. Do tej pory nie zwracałeś na to uwagi? Nic dziwnego. Wielu z nas ogranicza się bowiem wyłącznie do poduszek, zasłon i czasem jakiegoś dywanika. Nie należy jednak zapominać o tapicerowanych meblach, narzutach na sofy czy łóżka, obrusach, a także pościeli. Co więcej pomijanie faktu istnienia w aranżacji wnętrz tkaninami takich pomieszczeń jak kuchnia czy pokój kąpielowy jest wręcz niedopuszczalne! W dzisiejszym materiale postaramy się odświeżyć Ci tę nieco zapomnianą tematykę.

Firany, zasłony i rolety

Dla wielu osób tkaniny w mieszkaniu istnieją tylko w tej materii. A szkoda, bo właśnie zestawienie pięknego materiału zasłon, na przykład z bogato zdobionymi poduszkami, piękną narzutą i dywanem może stworzyć niesamowicie ciepły i przytulny klimat niejednego salonu. Nie zapominaj jednak o zachowaniu pewnych proporcji i o tym, by ciężkie zasłony i gęste firany nie zabierały pomieszczeniu zbyt dużo naturalnego światła. Grube materiały, takie jak welur czy aksamit, stosuj do dużych i dobrze oświetlonych pomieszczeń, które zaprojektowane są w raczej klasycznym stylu. Wnętrza skandynawskie lubią len i bawełniane tkaniny naturalne. Nie zapominaj także, że nie tylko rodzaj materiału się liczy, lecz również, a może przede wszystkim jego faktura. Jeśli masz doświadczenie, spokojnie komponuj różne wzory i mieszaj palety. Pamiętaj jednak, że niejednokrotnie mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli chodzi o to, co wieszasz na oknie.

Tapicerowane meble

Do niedawna zapomniana wręcz sztuka w naszym kraju, powoli zaczyna być doceniana przez coraz młodsze pokolenia, które szukają do swoich mieszkań oryginalnych i pięknie tapicerowanych mebli, a nie sof z sieciówki ze zdejmowanym pokrowcem. Nic więc dziwnego, że popyt na fachowców z tego zakresu wciąż rośnie, a Ci najlepsi, których możesz znaleźć na takich portalach jak http://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow, mają terminy zarezerwowane na najbliższe kilka miesięcy. Tapicerowane meble mają bowiem duszę i klasę, a co najważniejsze, są znacznie trwalsze niż te, których pokrowiec można ściągać. Wybierając takie meble pamiętaj jednak, że wiąże się to również z koniecznością profesjonalnego czyszczenia i restauracji od czasu do czasu. Wkład w pomieszczenie jest jednak bezcenny!

Tkanina na… ścianie?

Materiał na ścianie kojarzy Ci się wyłącznie z wieszanymi na ścianach dywanami w „babcinej izbie”? Chociaż i one wciąż potrafią być modne i mieć uzasadnienie w niektórych pomieszczeniach, mamy ma myśli zupełnie inne tkaniny. Przede wszystkim tapicerowane zagłówki łóżek w sypialniach, które niejednokrotnie pokrywają znaczną część ściany. Sklepy w swojej ofercie posiadają również materiałowe tapety, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem, przeżywając swoisty renesans. Myślisz, że sprawdziłyby się i w Twoich wnętrzach?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here