Sprawdź, jak urządzić łazienkę, by znacząco zwiększyć wartość nieruchomości!

0
6158

Chociaż łazienki stanowią niewielki procent całej nieruchomości, to często właśnie od nich zależy, ile nabywca będzie w stanie zapłacić za zakup lub wynajem lokalu. Remont łazienki, który nie będzie kosztował nas fortuny, może pomóc zwiększyć wartość domu, a także dodać mu luksusu.

Dzięki dokładnemu planowaniu i dbałości o szczegóły można zaprojektować stylowe i funkcjonalne łazienki. O tym, jak tego dokonać, opowiedzą specjaliści z topsanit.pl.

Zrób pierwsze ważenie

Łazienka będzie najprawdopodobniej jednym z najmniejszych pomieszczeń, więc w celu zwiększenia poczucia przestrzeni, dopasujmy ścienną toaletę i umywalkę lub prysznic. Oprawa naścienna uwalnia podłogę, dzięki czemu pokój staje się większy i tworzy elegancki, nowoczesny wygląd. Dodatkowo mocowanie naścienne ułatwia czyszczenie podłogi, a sterylność jest tym, czego nabywca oczekuje po wejściu do łazienki. Warto więc zdecydować się na miski wiszące Roca lub inne podobne modele. Osoba, która będzie chciała kupić naszą nieruchomość, swoją pierwszą uwagę zwróci na to, czy w łazience jest czysto. Zadbajmy więc o to, aby przed jej przyjazdem pomieszczenie dosłownie lśniło – wypolerujmy kafelki, lustra, pochowajmy wszelkie niepotrzebne przedmioty, ułóżmy czyste i pachnące ręczniki.

Postaw na piękne wyposażenie

Nie znaczy to jednak, że musimy w łazience robić generalny remont i wymieniać każdy sprzęt. Wystarczy jedynie odpowiednio je uatrakcyjnić. Szafki i blaty wystarczy przemalować lub polakierować, zmienić zasłonę prysznicową, zamontować modny klosz lub stworzyć samemu ciekawe wieszaki na ręczniki. Takie działania nie będą kosztować nas ani sporo czasu, ani pieniędzy, a jednak dzięki nim będziemy w stanie zmienić nudne, schematyczne pomieszczenie w coś, co przyciągnie wzrok. Jeśli zamiast prysznica w łazience znajduje się wanna, to możemy jeszcze bardziej zmaksymalizować poczucie luksusu. Pomocne okażą się tu baterie wolnostojące – zajmują niewiele miejsca, a każdej, nawet nieodnowionej wannie, dodadzą niebagatelnego uroku. Urządzenie to może stać się głównym elementem wystroju, a jeśli dodatkowo odpowiednio skomponujemy kolor i natężenie światła, to otrzymamy wystrój z najnowszych katalogów.

Nowoczesność jest teraz

Zestaw prysznicowy podtynkowy, który nadal i na każdym robi ogromne wrażenie, jest tak naprawdę świetną opcją wtedy, kiedy nie mamy zbyt wielu funduszy, a nasza łazienka całkowicie nadaje się do remontu. Surowe piękno szklanej kabiny prysznicowej w połączeniu z deszczownicą pozwoli nam na stworzenie iście industrialnego wystroju. Do jego zwieńczenia potrzebujemy już tylko betonowych akcentów i metalowych dodatków. Pomieszczenie niczym z nowojorskich loftów gotowe!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here