Odwodnienia liniowe prysznicowe – czym są i jak działają?

0
3946

Odwodnienie liniowe prysznicowe to element, którego zamontowanie pozwala na uniknięcie montowania brodzika w kabinie prysznicowej. Ten rodzaj odwodnienia wmontowany jest w podłogę w powierzchni prysznicowej, często wykończony jest także elementami antypoślizgowymi, zapewniającymi ich użytkownikom większe bezpieczeństwo.

Zastosowanie liniowych odwodnień prysznicowych pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego bez konieczności budowania dodatkowych konstrukcji – wystarczy jedynie niewielki spadek, dzięki któremu spływająca woda dostanie się w odpowiednie miejsce.Taki system idealnie sprawdzi się w domach, w którym są osoby starsze, niepełnosprawne lub dzieci – zdecydowanie łatwiej jest im korzystać z prysznica, który nie posiada brodzika, do którego trzeba wejść. Również czyszczenie kabiny prysznicowej z zamontowanym odwodnieniem liniowym jest szybsze i znacznie łatwiejsze.

Choć odwodnienia liniowe są stosunkowo nową technologią, ma ona coraz więcej zwolenników – również na polskim rynku. Produkcją odwodnień liniowych prysznicowych zajmuje się w Polsce firma VABO, wychodząc naprzeciw zmieniającym się i rosnącym oczekiwaniom klientów.

Rodzaje odwodnień VABO

Odwodnienie Standard Kątowe Plenum

Odpływy PLENUM STANDARD są niemalże niewidoczne, dzięki możliwości montowania płytek wewnątrz maskownicy. Są jednak równie użyteczne i nie tracą żadnej ze swoich możliwości. Kątowe korytka odwadniające są doskonałym rozwiązaniem dla łazienek o niewielkiej powierzchni – pozwalają na znaczną oszczędność miejsca, estetykę i funkcjonalność.

Odwodnienie łazienkowe Standard Proste

Odwodnienie tego rodzaju, dzięki dużej szerokości kanału posiada bardzo wysoką drożność (48l/min). To odwodnienie prysznicowe jest bardzo uniwersalne i sprawdzi się w każdej łazience. Odpływ jest montowany pod powierzchnią podłogi, a jego niewidoczność zapewnia przykrywająca go stylowa maskownica. Panel maskownicy ma dodatkowo właściwości antypoślizgowe, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania prysznica. Klient ma możliwość wyboru odpowiadającego mu wzoru na maskownicy oraz wymiaru odwodnienia liniowego – dostępne wymiary można sprawdzić w karcie produktu oraz danych technicznych.

Odpływ prysznicowy Prosty Plenum

Ten rodzaj odwodnienia jest dostępny w kilku wymiarach: od 700 do 1200 mm. Na specjalne życzenie klienta firma realizuje także indywidualne zamówienia. Model jest dostępny w dwóch rodzajach przepustowości – 45 l/min i 48 l/min. Od wersji premium odpływ różni się brakiem ułatwiających montaż nóżek z obrotową podstawą. Jego atutem jest zaś możliwość wypełnienia maskownicy odpływu taką samą wykładziną, jaka znajduje się w pozostałej części łazienki, co czyni ją praktycznie niewidoczną.

Odpływ kątowy łazienkowy Standard

To nowoczesne rozwiązanie technologiczne, łączące w sobie wysoką funkcjonalność i estetykę wykonania, dzięki której może spełniać rolę elementu dekoracyjnego. Wykonanie odpływu ze stali nierdzewnej zapewnia jego trwałość i bezproblemowe czyszczenie.

_____Ofertę odwodnień liniowych można znaleźć na stronie http://www.vabo.pl/kategoria/odwodnienia-liniowe-standard/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here