Rolety tekstylne DUO – klasyka i elegancja

0
930

Nowoczesne rolety tekstylne DUO, zwane również roletami dzień i noc, mogą zastąpić zarówno klasyczną firanę jak i zasłonę. Podwójna tkanina rolety składa się z pasów przezroczystych i zaciemniających. Przy pomocy łańcuszka pasy tkanin można ustawić tak, aby do pomieszczenia docierała optymalna ilość światła. Rolety typu dzień i noc szybko zyskały dużą popularność i stały się fenomenem na rynku zasłon okiennych.

Można je kupić w kilku wariantach – z plastikowymi lub metalowymi komponentami i łańcuszkami, jak i w różnych wersjach montażu. Można je montować za pomocą uchwytów na ramę okna, do sufitu lub do ściany. Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą wiercić otworów w oknach, proponujemy roletę DUO bezinwazyjną. Montuje się ją na ramie okna w sposób bezinwazyjny , za pomocą specjalnych uchwytów. Czyszczenie rolet DUO jest również bardzo proste. W pierwszym kroku należy usunąć z rolety kurz, ściereczką z mikrofibry lub za pomocą odkurzacza nastawionego na najniższą moc. Następnie użyć ściereczki namoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu.

Fenomen pasiastych rolet duo

Rolety dzień i noc swoją popularność zyskały dzięki ciekawej i pomysłowej strukturze materiału, który składa się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i przyciemniających. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Ciekawie zaprojektowany i efektownie wyglądający design rolet dzień i noc wpasuje się w wiele przestrzeni, wprowadzając oryginalny detal do całości aranżacji. Umiejętne połączenie rolet duo z innymi wzorami to klucz do stworzenia nowoczesnego stylu w pomieszczeniu. Największą zaletą tego rodzaju rolet jest możliwość płynnej regulacji światła. Rolety można też zupełnie zwinąć i rozwinąć lub ustawić przyciemniające pasy równo względem siebie, by rozjaśnić pomieszczenie. Kolejną zaletą jest ich dekoracyjny charakter. Regulując przepuszczalność światła można zmienić także wygląd rolety. Dowolność kombinacji pozostaje w rękach właściciela. Z całą pewnością obecność pasiastej rolety sama w sobie jest dekoracją, która nie wymaga dodatkowych elementów w postaci firanek. Łatwy montaż i demontaż rolet, szczególnie tych wykonanych w systemie bezinwazyjnym, przyciągnie wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie chcą wiercić otworów w ramie okiennej. Natomiast estetyczne wykończenie kasetek oraz samego materiału przypadnie do gustu osobom szukającym zgrabnej i eleganckiej rolety.

Kiedy wybrać roletę DUO

Na rynku wnętrzarskim znaleźć można wiele rozwiązań w zakresie osłon okiennych. Różnego rodzaju rolety, żaluzje, firany, łatwo się w tym pogubić i trudno zdecydować jakie rozwiązanie będzie pasowało do naszego wnętrza. Rolety DUO stanowią dobre rozwiązanie zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Są minimalistyczne ale też, dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów materiałów pozwalają ocieplić wnętrze, poprzez możliwość regulacji stopnia nasłonecznienia. Można je również zupełnie podnieść do góry, dzięki czemu uzyskamy efekt minimalistycznego okna bez żadnych dodatkowych elementów w jego obrębie. Wyglądają bardzo delikatnie, świetnie sprawdzą się więc we wnętrzach klasycznych, idealnie wkomponowując się w całość aranżacji i nie zakłócając jej spójności. We wnętrzach nowoczesnych będą również stanowić ciekawy element wykończenia wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here