Poznaj top5 baterii stojących do umywalki!

0
1396

Jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki są baterie umywalkowe. Są to te produkty, bez których z pewnością nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnego wnętrza. Razem z umywalką, szafką i lustrem tworzy ona tzw. strefę umywalki, czyli miejsce, przy którym spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia. W dzisiejszym wpisie chcemy powiedzieć coś więcej na temat baterii umywalkowych stojących, oraz podpowiedzieć, które z nich cieszą się największą popularnością i dlaczego. Zapraszamy!

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając sztorcową baterię umywalkową?

Większość osób wybierając armaturę do łazienki, kieruje się przede wszystkim względami estetycznymi. Jest to oczywiście bardzo ważne, ponieważ baterie powinny pasować do stylu aranżacji, a także powinny być dopasowane do samej umywalki. Równie ważne, jak nie ważniejsze są natomiast parametry techniczne. To właśnie od nich zależeć będzie komfort użytkowania baterii umywalkowej, jej bezawaryjność, a także i bezproblemowe utrzymanie w czystości.

Tak naprawdę wiele modeli baterii umywalkowych sztorcowych może wyglądać na pierwszy rzut oka bardzo podobnie lub wręcz tak samo. Różnice dotyczą jednak parametrów pracy. Dobre baterie umywalkowe to takie, które zostały wyposażone w ceramiczne głowice. To właśnie one są gwarantem ich długiej i bezawaryjnej pracy. Oczywiście poza głowicą powinno zwrócić się uwagę także na sam materiał z jakiego bateria została wykonana. Najkorzystniej jeśli korpus został wykonany z mosiądzu. Taką baterię zresztą bardzo łatwo można poznać – wystarczy ją podnieść. Mosiądz jest materiałem ciężkim, najważniejsze jest jednak to, że nie koroduje, a najnowsze badania wskazują także na to, że ma on właściwości antyseptyczne, przeciwdziała więc rozwojowi i występowaniu groźnym bakteriom, takim jak legionella, czy gronkowiec złocisty.

Poza tym dobrze, jeśli bateria umywalkowa stojąca posiada technologię, dzięki której możliwe jest zmniejszenie zużycia wody podczas normalnego użytkowania. Najprostszym i najtańszym mechanizmem jest perlator, który umieszczany jest na końcu wylewki. Dzięki niemu wypływająca woda jest mieszana z powietrzem. W rezultacie wody zużywa się mniej i to nawet o 40%, a sama woda jest perlista, przyjemna podczas kontaktu ze skórą.

bateria sztorcowa

Polecane baterie umywalkowe sztorcowe

Łazienka jest remontowana raz na kilka czy kilkanaście lat. Z tych względów najkorzystniej jest postawić na produkty markowe, dobrej jakości, które posiadają pozytywne opinie. Natomiast do modeli, które są według wielu rankingów najchętniej wybierane zaliczyć można:

  • Baterie umywalkowe stojące Deante Alpinia,
  • Baterie umywalkowe stojące Omnires Y
  • Baterie umywalkowe stojące Grohe Essence New
  • Baterie umywalkowe stojące Hansgrohe LOGIS
  • Baterie umywalkowe stojące Kludi Bozz

Wymienione powyżej baterie znane są z wysokiej jakości wykonania oraz dobrych opinii. Otrzymać je można w dobrych sklepach branżowych, nie tylko tych stacjonarnych, ale także i internetowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here