Projektowanie wnętrz – Jak najlepiej zamieszkać u siebie?

0
2385

Wybór domu to zapewne jedna z trudniejszych decyzji, z jaką spotykamy się w życiu. Ważna jest okolica, metraż, rozkład i oczywiście koszt całego przedsięwzięcia. Sytuacja staje się jeszcze bardziej stresująca, gdy dochodzi presja czasu, a nasze decyzje mają ogromny wpływ na przyszłość. Na szczęście jest jeszcze druga strona medalu. Urządzanie mieszkania to niesamowita przyjemność, nareszcie mamy szansę zrealizować swoje plany i stworzyć dom, o jakim zawsze marzyliśmy.

Właśnie na etapie wyboru lokalizacji i zmierzenia się z ustaleniem optymalnego budżetu warto pomyśleć o skorzystaniu z usługo oferowanych przez biura projektowe. Dzięki współpracy z doświadczonymi profesjonalistami z pracowni Projekt Mimo zyskasz pewność, że projektowanie wnętrz twojego mieszkania jest w dobrych rękach. Wiedza, jaka dysponują architekci okaże się pomocna już na bardzo wczesnym etapie planowania. Wyburzenie, czy postawienie ściany, dobór podłogi, drobne lub większe zmiany w instalacjach, to miedzy innymi bardzo znaczące decyzje, od których będzie w dużej mierze zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia.

Jeżeli nigdy nie współpracowaliście z pracownią projektową, możecie być pozytywnie zaskoczeni, jak szeroki zakres usług jest ona w stanie wam zaoferować. Niezależnie czy zastanawiacie się nad zakupem u dewelopera, czy interesuje was rynek wtórny, projektanci przedstawią wam możliwości interesującej was przestrzeni. Przedstawią kilka koncepcji, znajdą mocne i słabe punkty. Sami zdecydujecie jaki zakres prac zlecić . Na pewno dobrze jest skorzystać z konsultacji odnośnie ścianek działowych, rozkładu oświetlenia, czy gniazdek elektrycznych. Większość z nas daje się ponieść emocjom i jeszcze zanim dokona podstawowych zmian planuje zakup sofy i rozmieszczenie detali. W zasadzie nie ma się co dziwić, urządzamy właśnie nasz dom, miejsce, w którym spędzimy najbliższe lata, w którym być może założymy lub powiększymy rodzinę. W którym szukać będziemy wytchnienia po pracy, ciepła rodzinnego i spokoju, dlatego należy projektowanie wnętrz potraktować zadaniowo, co oznacza bardzo dokładne określenie oczekiwań, koncepcję zmian i doskonałą organizację pracy.

Część projektu, która dotyczy koncepcji, to właśnie najważniejszy jego etap. Podczas konsultacji, architekci będą wykonywać szkice i rysunki, aby pomóc ci dokonać wyboru. Możesz również zamówić wizualizację 3D, projekt koncepcyjny lub wykonawczy. Dokumentacja projektu wnętrz obejmie także rodzaj materiałów wykończeniowych, ich kolorystykę i koszt całej aranżacji. Wiele pracowni oferuje także nadzór nad wykonaniem prac. Masz sprawdzoną ekipę remontową lub sam dysponujesz umiejętnościami złotej rączki – świetnie! Jeżeli jednak będziesz musiał znaleźć wykonawcę, zdaj się na doświadczenie swojego projektanta, na pewno poleci kogoś godnego zaufania.

Jak długo to wszystko potrwa? Czas realizacji projektu w dużej mierze zależy od Ciebie. Kilka spotkań w celu zbudowania koncepcji, ustalenie szczegółów, prace remontowe, dopracowanie detali. Po upływie kilku tygodni od otrzymania klucza, powinieneś już wygodnie siedzieć w fotelu i delektować się świetnie wykonaną robotą. Wszystko jeszcze przed tobą, znajdź tylko najlepszy moment by zacząć i nie zastanawiaj się nad jego wyborem zbyt długo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here