Naklejane zegary ścienne – nowoczesna ozdoba wnętrza

0
1043

Na nowoczesny wygląd wnętrza składa się wiele elementów. Oczywiście podstawę stanowią odpowiednie meble, podłoga czy też kolor ścian, jednak to te mniejsze wyposażenie wnętrza przyciąga szczególną uwagę i podkreśla odpowiednią stylistykę. Oprócz oświetlenia, karniszy i klamek do drzwi będą to także różnego rodzaju ozdoby, które wbrew pozorom mogą być bardzo funkcjonalnym dodatkiem do wnętrza. Takie będą choćby naklejane zegary ścienne, które oprócz nowoczesnej stylistyki pozwolą w prosty sposób odczytać godzinę. Umieszczone w odpowiednim miejscu będą zawsze widoczne, a także pięknie wkomponują się w dane wnętrze. To ostatnie zapewni fakt, że naklejane zegary ścienne dostępne są w różnych stylistykach, często także tematycznych pod dane pomieszczenie.

Naklejane zegary ścienne – proste w montażu

Nowoczesność wnętrza to nie tylko jego odpowiedni wygląd, ale także funkcjonalność i prostota. To samo tyczy się ozdób ściennych, które coraz częściej stosują innowacyjne rozwiązania, dzięki którym montaż jest niezwykle prosty. Naklejane zegary ścienne nie wymagają bowiem użycia żadnych narzędzi, a całe mocowanie do powierzchni odbywa się przy pomocy mocnej taśmy i szablonu dostarczonego z produktem. Dzięki temu mamy pewność, że każdy element ozdoby będzie przyklejony równo i solidnie. Naklejane zegary ścienne mogą być dzięki temu niezwykle cienkie, a więc praktycznie niewidoczne z boku. Taka forma idealnie wpasuje się w każde nowoczesne wnętrze.

Nowoczesne zegary ścienne do salonu, kuchni i sypialni

Nowoczesne zegary ścienne to w większości przypadków bardzo eleganckie i dość uniwersalne konstrukcje. Istnieją jednak modele dedykowane do danego wnętrza. Naklejany zegar ścienny z odpowiednim cytatem lub cyferblatem świetnie sprawdzi się do kuchni, lub sypialni, a jeszcze inny będzie najlepiej prezentował się w salonie. Przykładowo nowoczesny zegar ścienny składający się z kubków i filiżanek będzie idealny jako dekoracja do kuchni. To samo można powiedzieć o zegarze z napisem „Home”, który z kolei najlepiej umieścić w salonie. Jeśli chodzi o nowoczesną stylistykę, to najlepiej zdecydować się na zegar ścienny wykonany ze szkła akrylowego. Taki model idealnie podkreśli charakter wnętrza i wpasuje się do dekoracji w kolorze czarnym, tak często obecnym w nowoczesnych i minimalistycznych domach.

Zegar na ścianę – duży czy mały?

Wybierając duży zegar na ścianę, musimy pamiętać, że nie tylko potrzebuje on odpowiedniej ilości miejsca na ścianie, ale także nieco większej przestrzeni dookoła, by był dobrze zauważalny i by wyglądał estetycznie. W przeciwnym wypadku lepiej zdecydować się na mniejszy model, który świetnie sprawdzi się na przykład w kuchni, gdzie zwykle przestrzeni na ścianie jest nieco mniej. Duży zegar na ścianę potrafi bowiem zająć naprawdę sporo miejsca i stać się tym samym główną ozdobą wnętrza. Szczególnie jeśli umieścimy go na kontrastującej jasnej ścianie i usuniemy wszystkie inne dekoracje, stawiając na minimalizm. W ten sposób duży zegar na ścianę stanie się nie tylko funkcjonalnym dodatkiem do każdego wnętrza, ale także stylową i nowoczesną ozdobą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here