Profesjonalista w natarciu, czyli o czym musisz pamiętać, gdy chcesz zamienić hobby na pracę?

0
945

Czy praca może dawać frajdę? Jasne, że tak! Ale my idziemy o krok dalej i proponujemy Ci zamianę hobby na pracę. Zatem jeżeli lubisz remontować, a może robić meble czy decoupage, to czas zacząć z tego czerpać profity. Ale oczywiście warto się do tego przygotować, a więc w dzisiejszym poradniku przedstawimy uniwersalne rady dla profesjonalistów.

Przygotuj swój warsztat

Jeżeli lubisz wykonywać meble czy inne akcesoria techniką DIY czy nawet preferujesz wykonywanie ozdób z drewna czy witraży ze szkła, to musisz mieć miejsce, gdzie będziesz mógł to robić. W tym przypadku własna przestrzeń jest niezbędna. Jednak musisz pamiętać, że Twój warsztat nie może być za mały, bo powinien pomieścić choćby duży blat roboczy, ale i powinny znaleźć się w nim półki na narzędzia. Jak można się domyślić to nadal nie wszystko, bo dla własnego bezpieczeństwa należy zadbać także o wentylację. Przy wyborze mebli warsztatowych nie oszczędzajcie, lecz wybierajcie takie, które są funkcjonalne, pojemne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na podłodze koniecznie połóżcie płytki techniczne, które znoszą duże obciążenia, a przy tym ich powierzchnia powinna mieć właściwości antypoślizgowe.

BHP w Twojej pracy

W każdej pracy należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy. Nawet jeżeli pracujesz w swoim warsztacie. Dlatego też musisz pamiętać, aby zamontować gniazdka bryzgoszczelne i po każdej pracy zawsze odłączać kable z kontaktu. Ale trzeba też sprawdzać ich stan techniczny, w tym oczywiście stan kabli, dzięki temu można uniknąć porażenia prądem, a także zwarcia. Ale to nadal nie wszystko. Otóż pracując z różnymi narzędziami niezbędne jest stosowanie rękawic ochronnych. Wiele osób zapomina, że nawet we własnym warsztacie trzeba zakładać odzież ochronną, ale nie są to stare dresy, lecz wzmocnione ubrania robocze, a także obuwie z podeszwą antyprzebiciową. Na twarzy należy nosić też maskę ochronną oraz okulary. W każdej pracy bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zatem nie zapomnijcie też o umieszczeniu na ścianie gaśnicy, może być proszkowa.

Wyposażenia ma znaczenie

W zależności od fachu trzeba pamiętać o tym, jak ważne jest wyposażenia warsztatu, nie tylko dla wygody pracy, lecz także dla jej precyzji. Tutaj mamy dla Was ważną radę, która poniekąd jest truizmem, czyli należy wybierać tylko wysokiej jakość narzędzia, które dodatkowo posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Swoją drogą w razie awarii można skorzystać z gwarancji, która na pewno jest dłuższa niż w przypadku np. tych najtańszych elektronarzędzi. W każdym warsztacie absolutnie nie może zabraknąć profesjonalnych klejów przemysłowych, które mają szerokie spektrum zastosowania. Jeżeli szukacie bardzo dobrej jakości produktów, to możemy wam polecić sklep ataszek.pl. Na pewno się nie zawiedziecie. Swoją drogą i ceny są w nim bardzo korzystne.

Proste rozwiązania dla Twojej wygody

Wygoda w pracy rzecz ważna, dlatego teraz podsuniemy Ci kilka przydatnych rad, które koniecznie wykorzystaj. Otóż zadbaj o właściwe oświetlenie, dzięki któremu każdą pracę będziesz mógł bardzo dokładnie wykonać. Najlepiej tutaj postawić na barwę światła surową czy neutralną. Pamiętaj też, aby wszystkie narzędzia, elektronarzędzia czy farby, kleje, rozpuszczalniki trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie od dziś wiadomo, że dzieci wpadają na różne mało ciekawe pomysły. Po każdej pracy jeszcze przed wejściem do domu umyj ręce ze smaru. Zatem w warsztacie musisz mieć zamontowany mały zlew warsztatowy obok, którego możesz umieścić pastę do mycia rąk czy usuwania dużych zabrudzeń, choćby smaru. Po każdej pracy nim wyjdziesz do domu sprawdź czy wszystkie sprzęty zostały odłączone od kontaktu i zamknij drzwi na klucz.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Ale pamiętajcie też, że jeżeli chcecie zarabiać na hobby to musicie jeszcze rozreklamować swoje usługi. Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Tutaj możecie wykorzystać możliwości jakie daje reklama internetowa, w więc warto założyć stronę typu fanpage na Facebooku. Możecie na niej pokazywać zrealizowane prace czy planowane projekty. Dzięki temu na pewno pozyskacie nowych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here