Meble do warsztatu, czyli jak zorganizować pracę i przechowywanie narzędzi

0
995

W ergonomicznym zorganizowaniu swojego warsztatu pomogą Ci specjalistyczne meble, które zarówno przysłużą się w trakcie wykonywania pracy, jak też pomogą przechowywać wszystkie narzędzia w ładzie. Dowiedz się, bez jakich mebli nie uda Ci się skutecznie urządzić swojego warsztatu.

Stół warsztatowy – niezbędny do pracy

Stół warsztatowy to najważniejszy mebel w Twoim warsztacie, bowiem to na nim będziesz wykonywał większość swojej pracy. Dlatego wybór tego mebla musisz przemyśleć bardzo dokładnie. Stoły warsztatowe mają bardzo wiele zróżnicowanych cech. Zadbaj o to, by Twój posiadał:

  • regulowaną wysokość blatu,
  • prowadnice, ograniczniki i uchwyty,
  • podnośniki do ciężkich przyrządów,
  • płytę roboczą kompatybilną z elektronarzędziami,
  • inne, preferowane przez Ciebie funkcje.

Aby zachować pełną ergonomię, wybierz stół warsztatowy składany, który będzie łatwiejszy w przechowywaniu w momencie, kiedy nie jest używany. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo miejsca w swoim warsztacie. Warto wybrać również stół ze zintegrowanymi kółkami, które poprawią jego mobilność.

Kobyłka

Kobyłkami nazywamy konstrukcje, które pełnią funkcję nóg stołu. Można położyć na nich dowolny blat roboczy. Umożliwia to łatwiejsze przechowywanie, a także wymianę blatu na najlepiej nadający się do danej pracy.

Szafki na narzędzia

Żadne inne meble nie umożliwiają tak wygodnego przechowywania narzędzi jak szafki narzędziowe. Najczęściej składają się kilku poziomów szuflad o różnych wysokościach. Ich maksymalne obciążenie często wynosi nawet 35 kilogramów, dzięki czemu można przechowywać w nich najcięższe narzędzia, osprzęt, a nawet elektronarzędzia. Wybierz szafkę, która posiada zintegrowane kółka, dzięki czemu łatwo przetransportujesz ją w miejsce wykonywania pracy. Blat montażowy na górze pomoże Ci wykonywać na niej różnego rodzaju prace montażowe lub naprawcze. Ważnym elementem szafek narzędziowych są gumowe odbojniki na krawędziach. Ta cecha jest szczególnie istotna w warsztatach motoryzacyjnych, w gdzie chronią karoserię pojazdów przed obiciami i zarysowaniami.

Dużym ułatwieniem dla osób urządzających warsztat są szafki narzędziowe z pełnym wyposażeniem narzędzi niezbędnych do pracy.

Ścianka na narzędzia

Ścianki na narzędzia są niezwykle praktyczne i pomocne, bowiem nie tylko pozwalają w uporządkowany sposób przechowywać narzędzia, ale też umożliwiają zorganizowanie ich w taki sposób, by były pod ręką podczas wykonywania pracy. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz przekopywania całego warsztatu w celu odnalezienia jednego, potrzebnego w tym momencie narzędzia.

Wybierając ściankę na narzędzia, zwróć uwagę na to, by była solidna i wytrzymała, pozwalając na umieszczanie na niej również cięższych narzędzi oraz kuwet pełnych śrub, nakrętek, wkrętów i innych drobnych elementów. Jeśli chcesz zapewnić sobie najbardziej ergonomiczną ściankę, wybierz taką, która zawiera:

  • miejsce na kuwety oraz kuwety na drobne elementy,
  • wieszaki na klucze i inne narzędzia,
  • półki lub uchwyty na wiertła,
  • haczyki o różnej wielkości.

Posiadając te meble, masz gwarancję dobrze zorganizowanego warsztatu, w którym narzędzia będę przechowywane w uporządkowany sposób, a praca będzie znacznie wygodniejsza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here