Poczuj wiosnę w swoim mieszkaniu

0
2954

Mimo, że kalendarzowa wiosna zaczyna się dopiero 21 marca, to początek miesiąca jest dla większości sygnałem, że wiosna już blisko. Tak już się to przyjęło, że marzec oznacza wiosnę, pomijając fakt, że przecież jeszcze w kwietniu, a nawet na początku maja zima potrafi o sobie przypomnieć.

Ale wracając do wiosny – jesteśmy tak za nią stęsknieni, że chętnie wprowadzamy ja do swoich mieszkań.

Jak to zrobić?

Zwykle zaczynamy od wiosennych porządków – obowiązkowe mycie okien, które po zimie nie wyglądają zachęcająco. Kolejny etap porządki w szafach – grube swetry, kurtki, zimowe buty powoli ustępują miejsca lekkim, wiosennym ubraniom.

Gruntowne porządki to również pranie firan i zasłon, trzepanie dywanów i zaglądanie w miejsca, które na co dzień raczej pomijamy przy sprzątaniu.

Wiosna to dobry moment, by zmienić coś w swoim otoczeniu. Można na przykład odświeżyć nieco aranżację mieszkania. Nie trzeba od razu pakować się w duże koszty – czasem wystarczy zmiana kilku detali – koloru zasłon, ozdobnych poduch, fotela czy dywanu sprawi, że wnętrza nabierają zupełnie nowego charakteru.

Kwiaty – to ten element, który sprawia, że każde mieszkania od razu tętni życiem. Im bardziej kolorowe i intensywnie pachnące tym lepiej. Choć oczywiście najlepiej wybierać swoje ulubione. Świeże kwiaty w wazonie, postawione w kuchni czy salonie sprawią, że poczujesz wiosnę nawet wówczas, gdy za oknem jeszcze walczy zima.

Świeże powietrze – zimą okna są szczelnie pozamykane, ciągle jest ciemno i szaro. Wiosna gdy dni są coraz dłuższe, a słońce coraz częściej pokazuje się na niebie warto szeroko otworzyć okna i wpuścić jak najwięcej świeżego powietrza. Takie porządne przewietrzenie doda rześkości, wprowadzi do mieszkania nową energię.

Wiosna to również czas, w którym chętniej podejmujemy nowe wyzwania i decyzje, jak chociażby ta o przeprowadzce. Jeśli od jakiegoś czasu planowaliście kupno nowego mieszkania to wiosna jest zdecydowanie dobrym momentem na to by wrócić do tematu.

Wystarczy wpisać w Google sprzedaż mieszkań janów lubelski lub jakieś inne miasto, które nas interesuje i wyszukać interesujące nas oferty.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here