Nawilżacz powietrza idealny do sypialni

0
4941

Jeśli w mieszkaniu jest przesuszone powietrze, cierpią na tym Twoje zdrowie, uroda i samopoczucie. Dobry nawilżacz powietrza sprawdzi się zwłaszcza w sypialni. Podczas snu zrelaksujesz się Ty i Twoja skóra, a rano będziesz jak nowy. Tylko które urządzenie wybrać?

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Nie masz pojęcia, na jakie urządzenie się zdecydować, bo nie wiesz, co w ogóle masz do wyboru? Poniżej przedstawiliśmy krótki opis dostępnych na rynku nawilżaczy powietrza, który powinien Ci co nieco rozjaśnić:

 • tradycyjny nawilżacz to urządzenie starego typu. Stosowało się je dawno, więc spotkasz je raczej w domach osób starszych. Służą do wieszania na grzejnikach i są wykonane z ceramiki. Wlewa się do nich wodę, która pod wpływem ogrzewania paruje i miesza się z powietrzem. Niestety tradycyjne nawilżacze działają na niewielkim obszarze,

 • parowy nawilżacz jest nowocześniejszy – spotkasz go w sklepach. Umieszczania w nim woda podgrzewa się i – zgodnie z nazwą – paruje. Urządzenie jest stosunkowo tanie, a przy okazji ma dodatkowe zastosowania. Można w nim np. zrobić inhalację. Do nawilżacza parowego bez trudu dodasz pachnący olejek, który rozprzestrzeni się po pokoju wraz z parą,

 • ewaporacyjny nawilżacz pochłania powietrze znajdując się w pomieszczeniu, przepuszcza je przez filtr i emituje w postaci mgiełki. Jest efektywny jednak głośniejszy od konkurencyjnych modeli. W przeciwieństwie do nawilżacza parowego pozwala na zaoszczędzenie energii,

 • ultradźwiękowy nawilżacz to urządzenie interesujące i nowatorskie. Emitowane przez nie ultradźwięki rozbijają cząsteczki wody, w efekcie czego wydziela się para – zazwyczaj chłodna, więc nie zachodzi ryzyko poparzenia. Za cichą pracę i oszczędzanie energii musisz jednak zapłacić wyższą cenę.

  Nawilżacze powietrza

Poznaj szczegóły dotyczące nawilżaczy powietrza, czytając artykuł: Jaki nawilżacz powietrza?.

Najważniejsze cechy nawilżaczy powietrza

Jeśli powyższe rozróżnienie niewiele Ci mówi – wszak o cechach urządzeń nawilżających nie napisaliśmy tak dużo, byś mógł dokonać wyboru – spójrz na poniższą listę. Zamieściliśmy na niej kluczowe zalety nawilżaczy, przypisując do nich konkretny rodzaj.

 • Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupie, wybierz model parowy – jest najtańszy. Na przeciwnym biegunie znajduje się nawilżacz ultradźwiękowy – najdroższy.

 • Jeśli chcesz zaoszczędzić na eksploatacji, zdecyduj się na model ewaporacyjny – to on pomoże Ci ograniczyć rachunki za prąd. Droższy – nawet trzykrotnie! – jest model parowy. Wynika z tego, że jednorazowy niski koszt wiąże się z późniejszymi większymi wydatkami.

 • Jeśli nie chcesz martwić się dokupowaniem dodatków do nawilżacza, skorzystaj z modelu parowego – tu wymieniasz jedynie filtry. Do ewaporacyjnego będziesz potrzebował specjalistycznych mat (wymienia się je średnio raz na kilka miesięcy, a droższe nawet raz na rok). Do ultradźwiękowych wymagane są kartridż do demineralizacji wody oraz elektrody. Wskazane jest także dbanie o filtr odwapniający.

 • Jeśli zależy Ci na cichej pracy urządzenia – w końcu ma stać w sypialni – przyjrzyj się ofercie nawilżaczy ultradźwiękowych. Są bezgłośne.

 • Chcesz, by nawilżacz dodatkowo oczyszczał powietrze? Wybierz dowolny model – wszystkie oferują to w cenie! Sprawdzaj jednak parametry.

nawilżanie powietrza

Warto także, byś zdecydował się na model z jonizatorem – doskonale wpływa na zdrowie (drogi oddechowe) i samopoczucie (wypoczynek). Redukuje ból głowy czy senność. Pomaga w koncentracji. Polecany jest zwłaszcza do pomieszczeń z urządzeniami elektrycznymi oraz klimatyzatorami.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here