Pluszowy dywan – rozkosz dla stóp

0
2520

Komfortowe wyposażenie mieszkania to podstawa, jeśli zależy nam na zadowoleniu z życia! Chyba każdy z nas uwielbia, zrelaksować się przed swoim ulubionym serialem lub z książką w ręce, zjeść pyszną kolację i napić dobrego wina. Często jednak zapominamy o elementach, które są pozornie nieistotne, jednak doskonale dopełniają całość wyposażenia mieszkania! Mowa oczywiście o tym, co leży na naszej podłodze!

Dywan pluszowy to doskonałe uzupełnienie salonu, na którym można wygodnie usiąść lub się położyć, a samo wejście na niego po ciężkim dniu, sprawi przyjemność i satysfakcję – z czasem stanie się dla organizmu sygnałem, że przyszedł wyczekiwany czas na relaks i uspokojenie swoich nerwów.

Jak wybrać odpowiedni dywan pluszowy do swojego salonu?

Biorąc pod uwagę, że dywan pluszowy jest pozbawiony skomplikowanych grafik i w większości przypadków producenci oferują jednokolorowe modele, należy zastanowić się jaki kolor będzie odpowiednim wyborem do reszty wyposażenia salonu – czasem jednak można spotkać pluszowe modele, które zostały wyposażone w mało skomplikowane wzory, co może wyglądać dużo bardziej atrakcyjnie na podłodze salonu, dodając ciepła do domowego ogniska.

Prosty dywan pluszowy można dopasować zarówno do aranżacji klasycznej, jak i nowoczesnego salonu, w którym panuje biały kolor lub pojawiają się kontrasty – kolor biały i czarny są najbardziej popularne, jednak należy również brać pod uwagę komfort pielęgnacji i czyszczenia produktu. Do bardziej klasycznych pomieszczeń, pasują ciepłe koloru brązu, fioletu i szarości, które świetnie będą komponować się z drewnianą podłogą lub panelami.

Jak dbać o swój dywan?

Klasyczne modele dywanów, są bardzo proste w pielęgnacji, gdyż wytrzepanie ich z kurzu nie wymaga dużej ilości pracy, doskonale widać wszystkie zanieczyszczenia i plamy, które sugerują konieczność prania. Produkty pluszowe są o wiele bardziej skomplikowane w czasie pielęgnacji i czyszczenia, więc klienci w dalszym ciągu podchodzą do nich sceptycznie – w końcu pluszowy materiał jest w stanie przyciągnąć i zmagazynować większą ilość kurzu, a to wiąże się z dużą ilość alergenów oraz szkodliwych bakterii. Pranie również wymaga użycia większej ilości preparatów, co przekłada się również na ilość pracy.

Jednak przyjemność w czasie użytkowania takiego produkty, jest na tyle duża, że każdy, kto chociaż raz zdecyduje się na taki dywan, z przyjemnością będzie wracał do tego typu wyposażenia – dlatego, jeśli ktoś nie miał takiego dywanu w swoim domu, warto by chociaż raz zdecydował się na ryzyko!

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here