Panele ścienne – czy to coś dla ciebie?

0
1292

Panele to coraz częstszy widok na naszych ścianach. Niemała w tym zasługa rozwoju tego rodzaju okrycia, jaki w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przekształcił je z nudnego rozwiązania w iście komunistycznym stylu w pełne życia i kolorów wykończenie wnętrz. To, czym dziś są panele ścienne, ma niewiele wspólnego z tym, co gościło na ścianach naszych rodziców czy dziadków. Przyjrzyjmy się panelom ściennym z bliska.

PCV, MDF czy drewno?

Panele drewniane to klasa sama w sobie. Nierównomierny układ słojów, inspirujące formy i naturalny klimat – tym przekonują do siebie tysiące osób każdego roku. Mieszkanie obłożone drewnem wydaje się cieplejsze i bardziej przytulne, czujemy się w nim trochę jak w domku drewnianym. Tego stylu i wykończenia nie da się podrobić, jednak ma to również swoją cenę – zdecydowanie wyższą, niż panele z MDF czy PCV.

Pewną alternatywą dla drewna są panele MDF. Wiele z nich pokryta jest fornirem, co nadaje im niemalże identyczny wygląd, jak w przypadku paneli drewnianych, podobne są w dotyku, na uwagę zasługuje również ich trwałość. Jednak są znacznie tańsze od drewna i niekoniecznie musza je imitować – MDF daje nam możliwości imitowania również kamienia, marmuru czy tapety. Panele MDF również bardzo dobrze izolują hałasy, dzięki czemu ich zamocowanie pozwala na wyciszenie wnętrza.

Tam, gdzie nie można zamontować drewna ani MDF, czyli w miejscach narażonych na wilgoć, doskonale odnajdą się panele na ścianę PCV. Są one całkowicie odporne na wodę, tanie i mogą imitować niemal dowolny materiał – co daje im ogromną wszechstronność. Są również lekkie i łatwe w układaniu – właśnie w tym tkwi sekret ich popularności.

Ogromna zaleta paneli – czyli montaż i eksploatacja

Układanie paneli na ścianę jest bardzo łatwe i szybkie. Z zadaniem tym poradzi sobie większość osób, bez pomocy fachowca. Można je przykleić lub przykręcić do stelażu. Ich nieskomplikowana struktura i sposób montażu pozwala na ułożenie ich w ciągu kilku godzin, skutecznie odświeżając wnętrze naszego mieszkania.

Panele na ścianę Tychy to świetny sposób na nadanie wnętrzu zupełnie nowego wyrazu i ukrycie większości niedoskonałości i wad. Ściany nimi pokryte są zabezpieczone przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami lakieru, a ich czyszczenie sprowadza się jedynie do przetarcia szmatką z odrobiną detergentu. Z tego względu panele ścienne są pomysłem, który warto rozważyć, zwłaszcza jeśli mamy w mieszkaniu małe dzieci lub chcielibyśmy zrewolucjonizować jego wnętrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here