Łóżko czy kanapa?

0
1522

Wielu z nas zastanawia się co wybrać do swojego domu. Łóżko czy kanapę? Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie mamy możliwości i jakie są nasze potrzeby! Nie zawsze łóżko jest wygodniejsze od kanapy, a kanapa bardziej funkcjonalna od łóżka.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/dlaczego-lepiej-wybrac-kanape-niz-lozko/

Kanapa

Zaletą kanapy z pewnością jest jej funkcjonalność. Możemy ją składać na dzień, a rozkładać na noc. To wręcz doskonałe rozwiązanie do mieszkań, które są małe i zamieszkują je duże rodziny. Rodzice wówczas bardzo często śpią w salonie, w którym znajduje się właśnie kanapa.

Kanapa to również świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm. Złożona kanapa doskonale uzupełnia wystrój wnętrza, nie wprowadzając do niego chaosu z pościelą na pierwszym planie. Poza tym, w kanapie można przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria do snu – pościele, poduszki, koce, etc.

Jednakże minusem kanapy jest to, że nie jest tak wygodna jak łóżko, ze względu na to, że nie ma ona dedykowanego do spania materaca. Poza tym trzeba ją codziennie składać i rozkładać, co może być męczące dla wielu osób.

Łóżko

Łóżko to idealne miejsce do relaksu i dobrego jakościowo snu! Posiadając łóżko zawsze cieszymy się na jego widok wieczorem, gdy już marzymy o tym, by się położyć w jego objęciach, a także z bólem żegnamy się z nim rano.

Łóżko doskonale wygląda w sypialni lecz nie nadaje się do aranżacji pokoju dziennego. Dlatego też zawsze powinno znaleźć się w pokoju sypialnianym. Jeżeli martwisz się o to, że łóżko jest niepraktyczne pod względem przechowywania, to jesteś w błędzie. Obecnie łóżka mają różne możliwości przechowywania w skrzyniach pod lub w szufladach, które są dedykowane do przechowywania pościeli, kołder czy poduszek.

Niektóre z łóżek mają również odpowiednie dostawki, które po bokach mają półeczki, w których możemy pochować różne rzeczy. Poza tym, nad łóżkiem również możesz stworzyć jakąś część do przechowywania! Ogranicza cię tylko własna wyobraźnia.

Przeczytaj też: http://www.domkw.pl/dom-parterowy-projekt-i-kosztorys/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here