Nawozy idealne do przydomowego ogrodu

0
4013

Uprawianie ogrodu nie jest łatwą sprawą, jednak można się wspomóc używając nawozów Osmocote. Nawozy długo uwalniające składniki odżywcze są bardzo dobrym wyborem zarówno do pielęgnacji trawników, iglaków, jak i krzewów kwitnących. Można stosować nawozy mineralne w granulkach bądź też w płynie.

Dlaczego warto używać nawozów w ogrodzie?

Każda roślina do rozwoju potrzebuje odpowiedniej ilości składników mineralnych. Dlatego konieczne jest jej nawożenie, aby gleba została wzbogacona o większą ilość składników odżywczych. Nawożenie roślin odbywa się cyklicznie wiosną i jesienią, a czasem również latem. Są jednak nawozy, których wystarczy użyć raz w ciągu roku i zapewnią potrzebny budulec dla wzrostu roślin oraz wzmocnienia ich systemów korzeniowych.

Wszystko co potrzebne dla trawnika – nawozy Osmocote

Sadzenie roślin nie miałoby sensu, jeśli przydomowy trawnik byłby zaniedbany. Koszenie i podlewanie z węża ogrodowego bądź systemów zraszających może nie być wystarczające. Jeśli nie chce się widzieć pożółkłej trawy i zapewnić piękny wygląd trawnika na cały sezon, konieczne jest zastosowanie odpowiednich nawozów wolno działających, takich jak Osmocote. Nawozy Osmocote do trawnika są w formie wygodnego granulatu. Taki rodzaj nawozu po prostu rozsypuje się na trawie, po uprzednim jej skoszeniu na pożądaną długość. Następnie po rozprowadzeniu granulatu konieczne jest podlanie trawnika. Trawnik, aby cieszył nasze oczy najlepiej nawozić w marcu lub w kwietniu, ewentualnie w maju. Nawóz Osmocote uwalnia składniki mineralne do gleby stopniowo, dlatego jest tak skuteczny. Działa przez cały okres wegetacji, do 6 miesięcy, dzięki temu trawa może się odpowiednio przygotować do zimy.

Pielęgnacja krzewów ogrodowych i iglaków z nawozem Osmocote

Zarówno w przypadku krzewów ogrodowych, jak i iglaków można stosować nawozy wolno działające. Miesza się je z warstwą ściółki, po czym podlewa rośliny. Taki zabieg najlepiej wykonywać wczesną wiosną przed okresem wegetacji. Krzewy, które na zimę okrywa się agrowłókniną można nawozić zaraz po jej usunięciu. Nawożenie krzewów kwitnących wpływa na wypuszczanie przez nie nowych pąków, a także dłuższe kwitnienie. Dzięki nawożeniu można więc cieszyć się kwiatami dłużej. Nawozy Osmocote korzystnie wpływają również na iglaki i wygląd ich igieł, które nie mają tendencji do brązowienia. Są również bardziej odporne na wszelkie choroby. Krzewy i iglaki mogą się również dobrze przygotować do zimy, dostając odpowiednią stopniowo uwalnianą dawkę potasu, magnezu, żelaza, czy manganu.

Kompost czy nawóz mineralny – co lepiej wybrać?

Nawozy naturalne cieszą się ciągle dużą popularnością, jednak ich wykonanie wymaga czasu i często stworzenia kompostownika. Nie są również odpowiednie dla początkujących ogrodników. Zbyt duża ilość nawozu zamiast dostarczyć składników odżywczych roślinie, może jej zaszkodzić. W przypadku nawozów naturalnych raczej nie powinno się tak stać. Opryski roślin należy już wykonywać trzymając się ściśle określonych przez producenta dawek nawozu. W przypadku nawozów Osmocote nie trzeba jednak martwić się o przenawożenie. Nawóz Osmocote uwalnia się stopniowo, zatem nawet, gdy zastosuje się zbyt dużo granulek nawozu, nie będzie to miało wpływu na roślinę. Przewaga Osmocote nad kompostowaniem tkwi przede wszystkim w czasie, jaki trzeba poświęcić. W przypadku nawozu Osmocote mammy do czynienia z gotową już mieszanką, którą wystarczy wymieszać ze ściółką, a kompost wymaga dłuższego czasu, aż proces rozkładu materii szczątków roślin uwolni z nich potrzebne substancje odżywcze.

Nawozy do przydomowego ogrodu powinny być łatwe w użyciu i nieproblematyczne, chyba, że ma się dużo czasu na pielęgnację ogrodu i można sobie pozwolić na regularne jego doglądanie i pielęgnowanie. Aby mieć ładny ogród, zarówno iglaki, jak i krzewy czy rabaty wystarczy zastosować nawozy specjalistyczne, które przeznaczone są do określonych roślin, takie jak np. Osmocote. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zapewni się roślinom właściwe warunki do rozwoju każdego roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here