Mozaika łazienkowa – jakie są jej rodzaje?

0
2209

Nie tylko oryginalny projekt aranżacyjny może sprawić, że domowe wnętrze nabierze wysmakowanego wyglądu. Duży udział w tym zakresie mają również wykorzystane materiały. Najlepszym tego przykładem jest mozaika łazienkowa. Zarezerwowana dla nowoczesnych przestrzeni, w których króluje świeżość i zastosowanie niestandardowych rozwiązań. To bardzo lubiana i zarazem chętnie wykorzystywana dekoracja, która daje użytkownikowi szerokie możliwości aranżacyjne. Może być stosowana niemal wszędzie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromna różnorodność – zarówno w zakresie dostępnych formatów, jak i kolorów.

Mozaika łazienkowa – jak wykorzystać jej potencjał?

Mozaiką pokrywa się ściany, jak i podłogi. Przy jej udziale eksponuje się przestrzenie kąpielowe, np. brodzik i wannę, a także zabudowy systemów podtynkowych, fragmenty blatów umywalkowych czy wypukłe powierzchnie obudowy ram luster. Niektórzy sięgają po mozaikę łazienkową do wykończenia wszelkich nieregularnych powierzchni, a także miejsc szczególnie narażonych na wilgoć, np. https://www.carrea.pl/sklep/lazienka/plytki-i-mozaiki-lazienkowe. Co odważniejsi, wykorzystują ją również jako listwę ozdobną. Jak zatem widać – jest wiele możliwości zastosowania tychże płytek. Otwiera to bogate możliwości aranżacyjne, które pozwalają stworzyć atrakcyjne i zarazem funkcjonalne wnętrze.

Mozaika łazienkowa i jej rodzaje

Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że największym zainteresowaniem klientów cieszy się mozaika ceramiczna. Wszystko dlatego, że to właśnie ceramika jest głównym faworytem w większości kolekcji płytek. Łącząc je zatem z ceramiczną mozaiką łazienkową eliminuje się wrażenie chaosu. Może przyjmować postać pociętej na fragmenty płytki i przyklejonej do siatki lub niezależnie występujących kostek o łagodnych krawędziach.

Alternatywą dla mozaiki ceramicznej jest szklana. Cieszy się równie dużym zainteresowaniem z uwagi na bogate możliwości aranżacji łazienkowej przestrzeni. Przy jej udziale wykonamy zabudowę okrągłej wanny, wykończymy półkoliste ścianki, ozdobimy półki, lustra oraz wiele innych elementów. Szklana mozaika łazienkowa nadaje się do wykorzystania w każdej przestrzeni. Nie tylko bowiem charakteryzuje się odpornością na nasiąkanie, ale również występuje w niezliczonej ilości kolorów, wzorów i rozmiarów, która pozwala na wykończenie każdej łazienkowej przestrzeni – niezależnie od panującego w niej stylu.

Kolejny rodzaj stanowią mozaiki kamienne, które mogą być wykonane z efektownego marmuru, kwarcytu, trawertynu, onyksu lub pospolitych otoczaków. Z myślą o najbardziej wyszukanych gustach klientów, tego typu mozaika łazienkowa może być również zrobiona z piasku pustyni czy macicy perłowej. Pomimo wysokich walorów wizualnych, mozaika z kamienia jest podatna na przebarwienia i nasiąkliwość. W związku z tym nie powinna być układana w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here