Podejmowanie decyzji – Jak robić to z głową?

0
2378

Podejmowanie decyzji, takich które są oczywiście cenne i przydatne są dla przedsiębiorcy niczym supermoc. Nie możemy jednak spojrzeć w przyszłość i zobaczyć które decyzje będą dla nas korzystne, a które nie. Jednak nie jesteśmy, aż tak skazani na ślepy los. Jednak pytań które każdy z nas sobie stawia jest cały multum. Jakie decyzję podjąć, aby były jak najbardziej korzystne? 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/podejmowanie-decyzji/

Jak podejmować decyzje z głową?

Wskazówki takie znajdziemy w książce Charlesa Duhigga. W książce pod tytułem „Mądrzej szybciej lepiej”, autor radzi nam: 

„Wyobraź sobie kilka wariantów w przyszłości, a potem Spróbuj określić, które z nich są Najbardziej prawdopodobne- i dlaczego”. 

Jest to fundament do podejmowania dobrych decyzji. 

Podejmowanie decyzji w warunkach niepewności – proste wyzwania 

Dla przykładu, podajmy sobie ten z książki Duhigga. 

Żona Proponuję niespodziewanie wspólne wyjście na obiad. Zastanawiamy się zatem czy przyjąć zaproszenie, A może jednak dokończyć pracę. W takim przypadku potencjalne wybory mogą wyglądać tak:

• Obiad trwa godzinę, po nim wracasz do domu zadowolony i odprężony, możesz dalej działać

• Obiad trwa dłużej, przeprowadzasz z żoną rozmowy o problemach domowych, wracasz zmęczony i bez ochoty na kontynuowanie pracy

Charles Duhigg w swojej książce pisze:

„Wyobrażanie sobie różnych wersji przyszłości pomogło mi sprawić, by przyszłość przebiegła po mojej myśli, gdy wariant stał się rzeczywistością.”

Możesz wybrnąć z tej sytuacji również tak, że zgadzasz się na wyjście na obiad,, Kiedy pojawia się problem rodzinny, prosisz o przełożenie tej rozmowy na późniejszy wieczór. Wracasz do domu pełny energii i możesz dalej kontynuować swoją pracę. Dzięki przemyślanym alternatywnych scenariuszy masz gotowe zalążki dobrze podjętej decyzji.

Zobacz też: http://www.condoinwestycje.pl/odstapienie-od-umowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here