Meblościanki – ustawienie mebli w salonie

0
4114

Dla wielu osób pierwsze skojarzenie z meblościanka to siermiężne czasy Polski Ludowej. W istocie nie wszystkie produkowane w tych czasach meble stanowiły ideał funkcjonalności, a tym bardziej designu. Mimo tego, meblościanki wciąż spotykamy w ofertach wiodących sklepów meblowych. Jakie są główne zalety decydujące o popularności tych mebli? Gdzie szczególnie się sprawdzają?

Czy meblościanki to przeżytek?

Być może masywne i niezbyt eleganckie meblościanki z czasów PRL stanowią dziś przeżytek, zwłaszcza gdy dysponujemy praktycznie nieograniczony wyborem ciekawych mebli do salonu. Z drugiej strony współczesne meblościanki przeszły znaczący lifting i dziś prezentują się w salonach zupełnie inaczej. O ich popularności decyduje nie tylko designerski wygląd, ale również funkcjonalność i sentyment do tego rozwiązania.

Gdzie sprawdzi się meblościanka?

Z pewnością meblościanki doskonale sprawdzą się przede wszystkim w małych mieszkaniach i salonach, gdzie każdy metr sześcienny przestrzeni jest na wagę złota. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne modele, które mogą stworzyć zabudowę całej ściany, jak i lżejsze, nowoczesne, które wręcz przeciwnie, nadają pomieszczeniu lekkości. Liczba szuflad, półek i schowków robi wrażenie i pomaga uniknąć w mieszkaniu chaosu, w wielu przypadkach cały mebel dodaje mu uroku.

Meblościanki do nowoczesnych wnętrz

Jaką stylistyką charakteryzują się nowoczesne meblościanki? Wystarczy spojrzeć na oferty wiodących salonów meblowych: https://www.agatameble.pl/meble/mebloscianki.

Najczęściej meblościanki przybierają konstrukcję kilku autonomicznych segmentów, które możemy dowolnie przesuwać i zawieszać na ścianie. Dominują jasne barwy, ale również eleganckie szkło i wykonane z metalu dodatki. Dużą popularnością cieszy się wbudowane oświetlenie, które po zmroku wprowadza do pomieszczenia klimatyczny nastrój.

Nie zmieniło się tylko jedno, czyli wysoka funkcjonalność tego rodzaju mebli, w których zmieścimy dosłownie wszystko. W centralnym punkcie meblościanki znajduje się miejsce na telewizor, jednak, jeśli nie korzystamy z odbiornika, równie dobrze można powiesić tam stylowy obraz. Trudno wyobrazić sobie lepsze umeblowanie do małego nowoczesnego salonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here