Lampa podłogowa – klimatyczna sypialnia dla każdego

0
1455

Królestwo snu dla każdego, bez wyjątku. Taka właśnie powinna być sypialnia. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystając z możliwości, jakie oferuje lampa podłogowa, zwyczajną sypialnię uczynić wyjątkową. Pozostaje wybrać design, kolorystykę i barwę światła oraz jego moc, a następnie wziąć się za urządzanie wnętrza, które znaczy więcej niż mogłoby się wydawać.

Z włączonym światłem lub bez – wyśpij się!

Nocą odpoczywamy przy wyłączonym świetle. Popołudniowe lub wieczorne drzemki, lubimy jednak ucinać sobie przy ledwo dostrzegalnej, wąskiej wiązce światła. To ono daje nam bowiem poczucie bezpieczeństwa. Odpowiada również za klimat sypialni i sprawia, że zasypianie staje się proste i przyjemne.

Pomieszczenie naznaczone marzeniami sennymi, nie musi posiadać światła głównego w postaci lampy wiszącej. Oświetlenie podłogowe w ciekawy sposób przejmuje tę rolę na siebie. Poza tym, w zależności od wybranej konstrukcji, może również zdobić, być tłem lub punktem głównym wystroju sypialni. Co mamy do wyboru?

Lampa podłogowa w klasycznym wydaniu. Stabilna podstawa w geometrycznym kształcie, smukła nóżka i zwieńczenie – abażur lub klosz, a nawet niczym nieosłonięta żarówka. Klosz otwarty ku górze, pozwala uzyskać światło główne, które przy okazji optycznie powiększa sypialnię, jeśli lampa zostaje ustawiona w rogu pomieszczenia. Ciepłe światło sprzyja ponadto klimatowi, który jest tutaj tak ważny. Klasyczne, tradycyjne, ale i nieco bardziej designerskie lampy podłogowe w podobnym wydaniu, można znaleźć w sklepie Lampy.it.

Ci z nas, którzy w sypialni lubią spędzać czas, czytać, oglądać telewizję, kontemplować, odpoczywać w dowolny sposób, skorzystają na lampie podłogowej o kilku punktach świetlnych. To najmocniejsze będzie stanowiło oświetlenie główne. Elastyczne ramię z niewielkim źródłem światła, precyzyjnie oświetla wybrane fragmenty, elementy lub kolejną stronę czytanej książki. Decydując się na zastosowanie lampy o większej liczbie punktów świetlnych, można bawić się efektami i w indywidualny sposób komponować finalną aranżację.

Nie tylko pięknie, ale i wygodnie – o tym pamiętaj!

Lampa podłogowa, niezależnie od wybranego jej typu, zwykle zajmuje sporo miejsca. Dużych rozmiarów i ciężka podstawa. Lampa, która jest wysoka, czasami sięga niemalże do samego sufitu. Te rozmiary trzeba mieć na względzie, bo sypialnia nie może być przytłoczona. Nie wolno jej stracić swoich proporcji. Jeśli pomieszczenie jest małe, niewymiarowe, ale nie chcemy rezygnować z lampy podłogowej, warto pomyśleć, czy na przykład jedna z szafek nocnych nie ustąpi jej miejsca. O walory praktyczne nie trzeba się martwić. Urządzanie małej sypialni z głową, pozwala z powodzeniem zmieścić sporą lampę podłogową.

Druga ważna kwestia, to moc i barwa światła. Atmosfera sypialni ma wyciszać i koić do snu, relaksować, z tego względu dobrze jest wybrać żarówki emitujące światło ciepłe. Im będzie ono cieplejsze i bardziej żółte, tym sypialnia stanie się przyjaźniejsza. Nie można jednak zapominać, że żółte i ciepłe światło, nie nadaje się do precyzyjnego oświetlania małych fragmentów przestrzeni. Mając do dyspozycji lampę podłogową z dodatkowym punktem świetlnym, w tym miejscu można będzie zastosować żarówkę o mniejszej mocy, ale świetle białym, w którym widać wyraźniej.

Kolorystyka, design i zastosowane materiały. Przyglądając się sklepom stacjonarnym i internetowym, łatwo zauważyć, że wybór jest ogromny. Na co postawić? Na to, co nie tylko trafia w nasze gusta, ale przede wszystkim komponuje się z już wybraną aranżacją sypialni. Jeśli zostanie zachowana harmonia w wystroju, o nic więcej nie trzeba będzie się martwić. Lampa podłogowa do sypialni to wybór, który zachwyci, będzie praktyczny i estetyczny!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here