Kiedy stosować szyby bezpieczne?

0
4347

W przypadku szyb ważna kwestią jest przede wszystkim bezpieczeństwo majątku oraz osób znajdujących się wewnątrz. W tym zakresie warto jest pomyśleć o szybach dobrej jakości u sprawdzonej firmy tak, aby były one rozwiązaniem, którego faktycznie poszukujesz.

Czym jest bezpieczne szkło?

Tym mianem określa się szyby, które ogranicza zagrożenie spowodowane pęknięciem oraz nagrzaniem. Dzięki temu masz pewność, że osoby, które są w pobliżu takiej szyby nie ucierpią na zdrowiu tak, jak zapewne miałoby to miejsce w przypadku zwykłego szkła. Gdzie szukać takich szyb? Jest wiele stron internetowych z takimi usługami. Przykładowa jest tutaj (https://www.szklonawymiar.pl/).

Co oznacza “VSG”?

W przypadku szkła laminowanego skrót VSG pochodzi od niemieckiego “Verbund Sicherheits Glas”. To oznacza :bezpieczne szkło warstwowe”. Mówić nieco prościej VSG to inaczej szkło laminowane, czyli takie, które powstaje z dwóch szyb, nie będących szkłem hartowanym, połączonych ze sobą specjalną folią.

Jakie są zalety szkła VSG? Można wyróżnić kilka i są to:

  • wysoka wytrzymałość mechaniczna,
  • zachowanie przezroczystości oraz kształtu po rozbiciu,
  • podczas rozbicia szyby nie powstają niebezpieczne odłamki,
  • zabezpieczenie podczas włamań z użyciem siły,
  • odporność na przebicie pociskiem karabinowym oraz rewolwerowym,
  • poprawia akustykę.

Jakie jest zastosowanie bezpiecznego szkła?

Wiele osób może przypuszczać, że to kolejny wymysł, który ma za zadanie jedynie wyciągnięcie pieniędzy od klientów. Jednak szkło laminowane VSG naprawdę działa i się sprawdza. Swoje zastosowanie znajduje w takich miejscach, jak: banki, apteki, kasy, wille, domy, szkoły, kioski, witryny hotelowe, budynki firmowe biura oraz wiele innych. Szkło bezpieczne jest stosowane już w wielu miejscach na szeroką skalę. Co więcej osoby, które faktycznie je posiadają chwalą sobie ich właściwości.

Wybierając bezpieczne szyby masz przede wszystkim pewność, że faktycznie sprawdzą się w swojej roli i jest w stanie zabezpieczyć pomieszczenie. Należy mieć na uwadze, że bezpieczna szyba to taka, która nie sprawia zagrożenia dla człowieka – ogranicza je do minimum. Jest to głównie dobre rozwiązanie, jeśli zależy Tobie na zdrowiu osób przebywających obecnie w pomieszczeniu. Odłamki szkła mogą być poważnym zagrożeniem dla życia ludzi znajdujących się w bezpośrednim polu rażenia. Bezpieczne szkło jest w stanie temu zapobiegać. Wiele można dowiedzieć się tutaj (https://www.szklonawymiar.pl/szklo-na-wymiar/szklo-bezpieczne).

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here