Drewniany domek do ogrodu – jak wybrać najlepszy?

0
2102

Drewniany domek to niezbędny element każdej działki lub większego, przydomowego ogrodu. Ich zastosowanie różni się w zależności od tego, jak użytkujesz ogród. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać drewniany domek do ogrodu, by jak najlepiej spełnił Twoje oczekiwania.

Domki z drewna – zastosowanie

Zastosowanie domków drewnianych do ogrodu możemy podzielić na dwie zasadnicze funkcje – rekreacyjną oraz gospodarczą. Jeśli ogród służy Ci przede wszystkim do upraw, wówczas domki drewniane na działkę powinny pełnić funkcję miejsca, w którym ergonomicznie zorganizujesz miejsce na wszystkie niezbędne narzędzia i inne przedmioty. Jeśli natomiast spędzasz w ogrodzie czas rekreacyjnie, zadbaj o to, by były przestronne i służyły do relaksu.

Domki drewniane gospodarcze – jakie powinny być?

Weź pod uwagę, że w takim domku będziesz przechowywać wszystkie narzędzia, których używasz do uprawy ogrodu. Wśród z nich znajdą się z pewnością grabie i szpadel, sekator, piła, a może nawet kosiarka do trawy. Dlatego ważne jest ich ergonomiczne rozplanowanie, umieszczenie w środku licznych uchwytów, półek i innych elementów, które pomagają zorganizować przechowywanie. Domki działkowe nie muszą posiadać dużych okien, tarasów czy wiat.

Rekreacyjne domki drewniane – o tym warto pomyśleć

Jeśli Twój ogród to przede wszystkim miejsce rekreacji, zadbaj o to, by spędzanie w nim czasu było komfortowe i przyjemne. Większe okna zapewnią lepsze doświetlenie wnętrza, które musi być przestronne. Przydatne okażą się z pewnością wiaty lub małe tarasy.

Domek ogrodowy – koniecznie postaw na drewno

Domki wykonane z plastiku lub innych sztucznych tworzyw mogą kusić niższą ceną i atrakcyjną kolorystyką. Jednak jakościowo znacznie odbiegają od wariantów drewnianych. Dlaczego drewniane domki działkowe to zdecydowanie lepszy wybór?

  • Są znacznie bardziej wytrzymałe, dzięki czemu ich żywotność jest dłuższa.
  • Na słońcu nie odbarwiają się, a ich wnętrze nie nagrzewa się tak szybko jak środek domków plastikowych. W związku z czym przebywanie w nich jest znacznie bardziej komfortowe.
  • Są nieco cięższe, zatem stabilnie stoją nawet przy silniejszych porywach wiatru.
  • Domek drewniany jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym niż tworzywa sztuczne.

Andrewex – producent domków letniskowych

Jednym z bardziej cenionych na polskim rynku producentów domków drewnianych jest firma Andrewex. Producent ten spełnia oczekiwania bardzo szerokiego grona klientów. Oferuje bowiem domki drewniane działkowe, jak również takie, które mogą posłużyć jako stoiska handlowe czy składy narzędzi. Andrewex produkuje również domki rekreacyjne. Dlaczego warto postawić na domki z drewna Andrewex?

  • Konstrukcja domków jest stabilna i wykonana z dużą starannością.
  • Wysokiej jakości drewno jest oheblowane, pozbawione drzazg, sęków, dziur oraz innych uszkodzeń.
  • Ze ścian nie wystają żadne elementy służące do montażu (gwoździe, wkręty itd.).
  • Producent oferuje szeroki wybór domków drewnianych o różnym zastosowaniu.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here