Kawalerka bez sypialni – jak ją urządzić?

0
3488

Wielu chcących kupić nowe mieszkanie nie może pozwolić sobie na wybranie drogiego apartamentu o sporym metrażu. Z ogłoszeń oraz ofert deweloperów najprędzej znikają wobec tego mieszkania małe, także kawalerki z jednym pokojem. Jak jednak urządzić takie mieszkanie, aby było wygodne?

Zwykle problemem przy aranżacji kawalerki bez wydzielonej sypialni jest to, czy umieścić w niej łóżko czy spać na rozkładanej wersalce. To bardzo ważne pytanie, ponieważ w dużej mierze to od niego zależy nasz komfort. Oczywiście, najlepiej zdecydować się na osobne łóżko z komfortowym materacem, ale nierzadko jego umieszczenie we wnętrzu jest problematyczne, ponieważ może być ono za duże czy też może nie pasować do aranżacji.

Wydzielenie części sypialnianej w kawalerce

To najczęściej wybierane rozwiązanie – w tym przypadku można wyznaczyć w kawalerce przestrzeń do snu, która nie będzie widoczna dla osób postronnych. Rozwiązań jest kilka, a mianowicie można zdecydować się na ustawienie ściany działowej z płyt kartonowo-gipsowych, można wykonać duże drzwi przesuwne, można też zawiesić zasłony lub delikatne firanki. Innym pomysłem jest oddzielenie przestrzeni meblem, na przykład szafą czy regałem. Można też wybudować podwyższenie lub oddzielić części murkiem.

Dużo zależy wobec tego od dostępnej przestrzeni i możliwości aranżacyjnych, więc jeżeli interesuje cię kupno mieszkania we Wrocławiu lub innym mieście, zawsze sprawdź, jaki jest jego rozkład, aby przemyśleć różne rozwiązania w jego wyposażeniu.

A może specjalna rozkładana leżanka?

Drugim rozwiązaniem jest kupno rozkładanej leżanki, na której będzie można wygodnie spać – to inna propozycja niż standardowa sofa, ponieważ w leżankach stosuje się zwykłe materace łóżkowe, dlatego są one znacznie bardziej komfortowe. W ciągu dnia leżanka może pełnić funkcje szezlongu, ponieważ posiada dwa ułożone na siebie materace, z kolei na noc może być rozkładana. To wobec tego alternatywa dla wydzielania części sypialnianej. Leżanki tego rodzaju kupić można w wybranych sklepach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here